Konkurentsiamet lõpetas Eesti Raudtee süüdistamise

ÄP 28. aprill 2004, 00:00

Elektriraudtee ASi ja Eesti Raudtee vaidlus jõudis konkurentsiametisse, sest esimene ei olnud viimase turu valitsemisele viidates nõus tasuma reisiplatvormide valgustamiseks kasutatava elektrienergia eest.

Küsimus oli infrastruktuuri kasutamise tasu arvestamise metoodika, raudteeseaduse ja raudtee tehnokasutuseeskirja erinevas tõlgendamises, teatas Eesti Raudtee.

Eesti Raudtee tegevdirektori kohusetäitja Riivo Sinijärve sõnul oli tegemist tavapärase eriarvamuse lahendamise protseduuriga.

?Kahel ettevõttel oli erinev nägemus hinnametoodika osas ning pooled pöördusid mure lahendamiseks sõltumatute ametiasutuste poole,? ütles Sinijärv. Ta lisas, et koostöö Elektriraudteega on jätkuvalt sõbralik ja konstruktiivne.

Konkurentsiameti hinnangul ei saa Eesti Raudtee käitumist lugeda õigusvastaseks, sest ka turgu valitsejal ettevõtjal on õigus olla eriarvamusel õigusaktide tõlgendamise osas. Sellest lähtuvalt ei ole Eesti Raudtee kuritarvitanud turgu valitsevat positsiooni ebaõiglasi äritingimusi kehtestades ega ka muul viisil, sealhulgas takistanud Elektriraudteel juurdepääsu oma infrastruktuurile mõistlikel ja mittediskrimineerivatel tingimustel.

Menetlus kriminaalasjas lõpetati, sest konkurentsiamet leidis, et Eesti Raudtee käitumises puudus kuriteokoosseis. Kriminaalasja eeluurimisel ei tuvastatud, et Eesti Raudtee oleks kuritarvitanud turgu valitsevat seisundit ning pannud sellega toime karistusseadustiku § 399 lg 2 sätestatud kuriteo, kehtestades Elektriraudtee ASile ebaõiglased äritingimused.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing