Ülo Toomsalu • 27. aprill 2004 kell 5:43

PM: Tallinn võtab vastu Falcki pakutud 300 000 krooni

Tallinn võtab vastu 300 000 krooni, mida pakkus valurahaks linna tasulise parkimise alas eraparklat pidanud Eesti suurim turvafirma AS Falck Eesti.

Tuvafirma lubas selle summa eest linnale jalgrattateid ehitada. Sellise ettepaneku tegid Falcki esindajad eile, kohtudes abilinnapea Jüri Ratasega.

Ratas kutsus linnas lepingu alusel parkimist korraldava Falcki esindajad aru andma pärast seda, kui Postimees selgitas välja, et erafirma kasutas kahe aasta jooksul Ahtri tänaval Tallinna tasulises parkimisalas asuvat 45 parkimiskohta omale raha teenimiseks ega maksnud tulust linnale sentigi.

Postimehe arvutuste järgi oli 45 parkimiskoha käive aastas vähemalt 700 000 krooni.

Ratas ütles, et linnavalitsus on Falcki pakkumisega põhimõtteliselt nõus, aga veel pole teada, kas pakutu on õiglane summa kahe aasta jooksul kasutatud parkimiskohtade eest.

«Ametnikud said ülesande kaardistada linnas veel sel nädalal kõik samasugused paigad, kui neid veel leidub, ja arvutada välja nende parkimiskohtade pealt saamata jäänud tulu,» ütles Ratas. «Võib-olla vastab see Falcki arvutustele.»

Kuna osa Ahtri tänava parklast asub eramaal, nägi Ratas olukorrast väljapääsu linna maa Falckile rentimises. Ratas ütles, et linna tasuliste parkimiskohtade erafirma kätte sattumises olid ühtviisi süüdi nii Ain Valdmanni juhitav kommunaalamet kui omavolitsenud erafirma. «On kahju, et kaks aastat tagasi need inimesed, kes pidid linna poolt asja eest vastutama, ei ole neid asju leppesse sisse kirjutanud,» kritiseeris Ratas.

Hetkel kuum