EPL: Pääsküla prügila kohale võib aasta pärast kerkida ekstreemspordikeskus

28. aprill 2004, 08:07

Ekstreemspordi harrastajad sooviksid Pääsküla prügila alal rajada spordikeskuse, ent plaani takistavad prügila pikaks venivad sulgemistööd.

?Muidugi oleks näiteks lumelauaspordi arengu eelduseks Eestis vastavate hüppemägede ja keskuste loomine. Pääsküla sobiks nagu rusikas silmaauku,? ütles Smart-Mässeri lumelauatiimi mäned?er Ivo Musting Eesti Päevalehele.

Mustingu sõnul on näiteks Eestis paarkümmend kõrgel tasemel lumelaudurit, samas on aga naaberriigil Soomel meile vastu panna paar tuhat samal tasemel laudurit, sest seal on spordiala arendamiseks loodud tingimused.

Eesti tippklassi kuuluva lumelauduri Rivo Kirsi sõnul pole Tallinnas õieti kohta, kus treenida, sest lauluväljaku mägi on ülerahvastatud. ?Pääsküla on superkoht, kuhu annaks samasuguse mäekeskuse rajada nagu Soomes. Tarvis on vaid buldooseri abil sobiva kujuga mägi kokku lükata ja valgustus teha,? ütles Kirs. Ülejäänu on ettevõtlikud noored nõus ise ära tegema.

Nõmme linnaosa vanema Hanno Pevkuri sõnul on Pääsküla prügila tulevikus vaba aja veetmise kohaks arendamine jutuks olnud juba pikemat aega.

Kõik head mõtted on praegu aga takerdunud prügila sulgemistööde lõpetamise taha. Detsembri lõpuks kaeti prügila esimese pinnasekihiga, kuid see on vaja katta veel mitme kihiga, näiteks vett läbilaskvate erimaterjalist katetega.

Uued katmistööd algavad linnaosa vanema kinnitusel lähikuudel ning kestavad peaaegu aasta. ?Kogu selle aja on mägi valve all ning seal mingit vaba aja tegevust teha ei saa,? nentis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing