Elcoteq lubab sügiseks Tallinna tehase tootmisvõimsuse kahekordistada

Gea Velthut-Sokka 29. aprill 2004, 00:00

?Tahame toodangu mahu kahekordistada,? ütles Elcoteq Network Corporationi president Jouni Hartikainen eile Helsingis pressikonverentsil esinedes. Eestisse üle tulevate lepingute väärtus on üle 100 miljoni euro ehk rohkem kui poolteist miljardit krooni.

Tehase laiendustööd juba käivad ja lisanduvad 9000 ruutmeetrit peaks valmis saama juunis-juulis. Täisvõimsusel hakkab tehas tööle septembris. Praegu on Elcoteqil Tallinnas kaks tehast, kokku 33 000 ruutmeetril.

Hartikainen ei osanud öelda, kui palju uusi töökohti luuakse. ?Need numbrid ei ole veel päris kindlad,? nentis ta. Kuid Tallinna üle toodava tootmise tõttu suletakse tehas Espoos, kus koondatakse 170 inimest. Praegu annavad Elcoteqi Tallinna tehased tööd enam kui 2000 inimesele.

Küsimus, kas Eestis ikka kvaliteetset tööjõudu jätkub, pani Hartikaineni mõtlikult noogutama. ?Tunnistan, et siin võib tekkida probleeme. Aga mitte veel. Kuigi me teame, et limiit saab varsti täis,? ütles ta. Elqotec lubab investeerida väljaõppese ja näeb Eestit siiski ja tulevikus väga olulise kohana oma tootmises. Pärast laienemist on Tallinna tehas Elcoteqi uks suurematest.

Hartikainen hindas Eesti ettevõtluskliimat üldiselt heaks. ?Kuigi Eesti liitumine Euroopa Liiduga teeb mõned asjad meie jaoks keerulisemaks, on palju uusi tahke, millega peame arvestama.?

Endiselt on kaalumisel variant tuua ka kontserni peakontor Eestisse. ?Arutleme nelja võimaluse üle: jääda Soome, kolida Eestisse, Ungarisse või kuhugi Kesk-Euroopasse,? rääkis Hartikainen. Millisel variandil kõige enam pooldajaid on ja mida ta ise eelistab, ei soostunud juhatuse esimees ütlema. ?See pole otsus, mis tuleks niipea,? lausus ta.

Elcoteq Network on üks suuremaid sidetehnoloogiale keskendunud elektroonikatoodete valmistajaid maailmas.

Elcoteqi osakaalu Eesti ekspordis on hinnatud veerandini, kuid täpne statistika selle kohta puudub. Elcoteq Tallinn alustas tegevust 1993. aastal.

Kontserni tehased paiknevad Soomes, Eestis, Venemaal, Ungaris, Mehhikos ja Hiinas. Kokku annab Elcoteq Network praegu tööd ligi 12 500 inimesele, töötajate arv kasvas aastaga ligi 2500 võrra.

Elcoteq teenis esimeses kvartalis 87,4 miljonit krooni puhaskasumit, ettevõtte käive oli 9,7 miljardit krooni. Möödunud aasta esimese kvartaliga võrreldes puhaskasum pea kolmekordistus.

Oma plaanist avada uus elektroonikatehas Tallinna külje all Tänassilma tehnopargis teatas tänavu ka Rootsi elektroonikakontsern LGP Allgon, mis valmistab mobiiltelefonide osasid Nokiale ja Siemensile.

Elcoteqi kava laiendada oma tootmist Eestis rõõmustab ettevõtte siinseid koostööpartnereid ja tuleb kasuks kogu majandusele.

Hansapanga analüütiku Maris Lauri sõnul mõjutab Elcoteq Eesti käibe kasv nii meie impordi- kui ekspordimahtusid, kuna ettevõte toob toorme sisse ja veab valmistoodangu välja. Kuna viimasel ajal on lisandväärtuse tootmine Elcoteqi siinses tehases suurenenud, annab see kogu Eestile majanduskavu juurde, rääkis Lauri, kelle sõnul oli seni allhanget tegeva tehase mõju riigi kogumajandusele suhteliselt väike.

Elcoteqile osutab Eestis veoteenust neli ettevõtet ja ettevõtte tegevusest moodustab veondus 90%.

Schenkeri tegevdirektor Meelis Arumeel ütles, et ei saa oma partneri samme kommenteerida, kuid tunneb heameelt selle edu üle. Ettevõte on Arumeele sõnul selle projekti järjepidevusse palju investeerinud ja teeb pingutusi veomahu juurde saamiseks.

Balti Logistika juhatuse esimehe Vallo Arumäe sõnul rõõmustab teda uudis ühe suurema koostööpartneri laienemissoovist. ?Loodame, et ka meilt teenuse ostmine kasvab,? sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:24
Otsi:

Ava täpsem otsing