PM: Uuringud tõstavad Eesti e-edu poolest esirinda

29. aprill 2004, 08:02

Kahe hiljuti avaldatud uuringu järgi tõuseb Eesti nii e-valmiduselt kui IT-võimaluste ärakasutamise poolest firmades Ida-Euroopa riikide seast selgelt esile.

«Eesti valitsus näitas juba varakult üles poliitilist soovi luua digitaalne ühiskond,» kirjutavad Economist Intelligence Uniti uurijad oma 2004. aasta e-valmiduse raportis, vahendab Postimees.

«Pingutused viia IT kõigisse koolidesse ja küladesse, mis on 1990ndate algusest peale käigus olnud, annavad praegu tulemusi.»

Eesti on maailma riikide seas e-valmiduse järgi 26. kohal ning sellega ka Ida-Euroopa esimene. Meist tagapool on nii Läti ja Leedu kui ka näiteks Tai, Türgi, Filipiinid ja Venemaa.

«E-valmiduse hindamise süsteem on just selline, nagu meile endile kõige rohkem sobib, nad on kasutanud samu kriteeriume, mida meie Eestis oleme pidanud oluliseks arendada,» ütles majandusministri nõunik Andrus Aaslaid. «25% on kommunikatsioonide osakaal, 20% ärikeskkond ehk peamiselt maksusüsteem ja turu avatus.»

Teine uuring, mis Eesti Euroopa riikide seas e-alal esile tõstab, on Euroopa Komisjoni rahastatava e-Business W@tchi aruanne. Selles võrdlevad analüütikud Euroopa firmade edu IT ja tehnoloogia ärakasutamisel äri ajamiseks.

«Digitaalne lõhe ELi liikmete ja kümne uue riigi vahel on väiksem, kui võiks oodata,» seisab uuringus. «Eriti Sloveenia ja Eesti, kuid ka T?ehhi kerkivad uute liikmete seast esile e-liidritena.»

Uuring rõhutab ka, et tegu on firmade küsitlemisel saadud tulemustega ning et kodude alal on IT-lõhe hoopis suurem.

Nii näiteks on 70% Eesti firmade arvuteid ühendatud omavahel võrku ning 95% firmadel on internetiühendus. Need arvud on Eesti puhul kõrgemad kui teistel võrreldud riikidel, näiteks Saksamaal, Suurbritannial, Poolal ja teistel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing