Uuring: Leedu on Balti riikidest ELiks kõige enam valmis

Inno Tähismaa 29. aprill 2004, 12:19

TNS Emori poolt aasta alguses läbi viidud uuring tõi välja, et Leedu on Euroopa Liiduga liitumiseks Balti riikidest kõige enam valmis.

Uuringu tulemusel selgus, et leedulasi on Euroliiduga liitumise perspektiiv muutnud entusiastlikumaks, eestlasi ja lätlasi teeb see pigem ettevaatlikuks, teatas TNS Emori esindaja.

Viimase kahe aasta jooksul on Leedus tulevikku optimistlikult vaatavate inimeste arv pea kahekordistunud, Lätis on optimistide arv vähenenud kolmandiku võrra ja Eestis kuuendiku võrra. See näitab, et leedulased näevad Euroopa Liiduga liitumisega kaasnevates muutustes avanevaid võimalusi, eestlased ja lätlased kardavad pigem ebameeldivusi.

Valmisolek Euroopa Liitu tööle minna on samuti kõige madalam Lätis, kus on hoiakulisel tasandil valmis välismaal töötamist kaaluma 13% inimestest ja kõige kõrgem Leedus, kus seda kaaluksid 22% inimestest. Eestis on põhimõtteliselt valmis piiri taha tööle minema 17% täisealisest elanikkonnast. ?Loomulikult ei tähenda see, et need inimesed kõik 1.mail lääne poole suunduksid, kuid peegeldab siiski ühiskonna üldist valmisolekut rahvusvaheliseks integreerumiseks?, selgitas TNS Emori projektijuht Mari Kalkun pressiteate vahendusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing