Hansapanga aktsia tekitas börsil segadust

Tõnis Oja 30. aprill 2004, 00:00

Kauplemisel Hansapanga aktsiaga oli eile palju segadust, õigemini segadust ei olnud kauplemise enda, vaid fondiemissioonist tekkinud tulemuste kuvamisega. Nii näitas Tallinna börsi kodulehekülg kogu päeva, et Hansapanga aktsia hind oli langenud umbes 75%. Analoogilist langusnumbrit näitas esimese tunni jooksul ka Äripäeva börsiveeb. Õigete indeksite kuvamine ei õnnestunud ei börsil ega ka Äripäeval.

Kartus, et Hansapanga aktsia hinnaks jääb vähem kui 100 krooni, osutus ekslikuks. Hommikul kehtestas Tallinna börs Hansapanga aktsia hinnaks 98,10 krooni. Selle määramisel võttis börs aluseks kolmapäevase sulgemishinna ning välja makstavad dividendid, sest Talse indeksi arvutamisel võetakse arvesse ka dividende.

Võrreldes kolmapäevase sulgemishinnaga, Hansapanga aktsia hind tegelikult hoopis kerkis. Sulgemishind oli kolmapäeval 399,15 krooni, mis pärast fondiemissiooni taandus 99,79 kroonile. Eile kallines väärtpaber 0,31%, 100,14 kroonile, seda esimesel päeval pärast dividendiõiguse kaotamist.

Samas oli Hansapanga aktsia käive tagasihoidlikult 6,3 miljonit krooni. Arvestades eilset veerand miljardi krooni suurust aktsia käivet, on see äärmiselt väike. See, aga tähendab, et hiigelkäivet on oodata homme ja esmapäeval.

Käibe poolest oli Hansapangale tõsiseks konkurendiks Eesti Telekomi aktsia, mille käive oli 5 miljonit krooni. Tõsi, aktsia hind jäi muutmatult 120,48 kroonile.

Börsisüsteemi ainsateks kallinevateks väärtpaberiteks olid Norma ja Merko ehituse aktsiad. Norma aktsia hind kerkis 0,74%, 106,40 kroonini, Merko Ehituse aktsia kallines 0,68%, 230,01 kroonini. Merko aktsia käive oli üle 800 tuhande krooni. Merkost sai nüüdseks ka numbriliselt kõige kallim aktsia Tallinna börsil. Ilmselt tuleks peagi fondiemissioonile või split?ile mõelda ka Merko Ehitusel, ehkki nii olulist likviidsuse paranemist, kui on Hansapangal, Merko aktsiatel pole. Võrreldes Hansapangaga, on Merkol märkimisväärselt vähem aktsionäre ning tehingute aktiivsuse poolest ei anna neid omavahel üldse võrreldagi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing