Ülo Toomsalu • 29. aprill 2004 kell 6:03

PM: Rõngu plastitehas tahab käibe kahekordistada

Autodele plastdetaile ja toiduainetööstusele kaste valmistav Rõngu plastitehas tahab kasvatada tänavu oma käibe mullusega võrreldes kahekordseks.

Läinud aasta suveni vaid plastmasskaste valmistanud Polimoon Eesti Rõngu tehas alustas vähem kui aasta tagasi ka sõidu- ja veoautode plastdetailide valmistamist, mille müük ületas algusest peale kastitootmise käibe, kirjutab Postimees.

Praegu on kastide osa Polimoon Eesti käibest umbes 40 protsenti ning autodetailide osa ligikaudu 60 protsenti. Polimoon Eesti emafirma Polimoon Group presidendi Arne Vraalseni hinnangul tõotab aga proportsioon muutuda autotööstuse kasuks.

«Veoautode müük kasvab kõikjal maailmas, samuti edeneb hästi sõiduautotööstus,» kinnitas Vraalsen.

Eelmisel aastal oli Polimoon Eesti käive veidi üle 40 miljoni krooni, tänavu kavatseb firma jõuda 85 miljoni kroonini. Polimoon Groupis tervikuna on 2100 töötajat ning kontserni käive on ligi 300 miljonit eurot ehk ligi 4,7 miljardit krooni.

Polimoon Group tarnib plastdetaile Scania, Volvo, Saabi ja Daimler-Chrysleri autotehastele. Rõngu tehases valatakse vormi ja pannakse mitmest osast kokku näiteks käigukasti konsoolide katted, armatuurlaua tükid jne.

Peamiselt võib Rõngus valminud autoosi näha Euroopa teedel vuravate autode küljes, kuid umbes 30 protsenti Volvo osadest pannakse seda marki autode külge Põhja-Ameerikas ja ligi 20 protsenti Scania detailidest Brasiilias.

Polimoon Groupi kuulub lisaks Rõngu tehasele neli tehast Norras, kolm Soomes ja kaks Taanis, kuid Rõngu vabrik on kontsernis ainus, mis tarnib plastosi Saabi tehastele.

Polimoon Eesti juhataja Indrek Ojamaa ütles, et seoses Eesti astumisega Euroopa Liitu ning topelttollide kadumisega peab firma reaalseks alustada eksporti ka Venemaale.

Hetkel kuum