Turistid viibivad Venemaal täielikult ametnike meelevallas

Indrek Kiisler 30. aprill 2004, 00:00

Kõik reisibüroode juhid kinnitavad nagu ühest suust, et Neevalinna külastamine muutub iga aastaga eestlaste hulgas populaarsemaks. Selle taga ei ole ainult Tallinki laevaliini käivitamine ja möödunud aastal toimud Peterburi 300. juubel, vaid eestlaste hulgas suurlinna taasavastamine.

Odavaim viis sõita Peterburi on osta Eurolinesi liinibussi edasi- tagasipilet ning leida majutus mõnes odavas hotellis.

Reisibüroo Cassandra tegevjuht Avo Meerits kinnitas, et Peterburis võib leida endale majutuskoha ka 200 krooniga, nimelt on seal nõukogude ajast säilinud palju siseturismile suunatud võõrastemaju ja majutuspaiku, mida ka praegu külastavad põhiliselt vene kooliekskursandid või pensionärid. ?Eesti mõistes keskmise taseme hotellitoa hinnad kõiguvad tuhande krooni ümber,? märkis Meerits.

Kalleim Peterburi külastamise viis on kaheldamatult lennureis üle Helsingi. Kahjuks ei tee lennufirmad Peterburi suunal sooduskampaaniaid eriti tihti. Kampaaniahinnad on olnud 1300 krooni ringis, lisanduvad lennujaamamaksud 940 krooni. Tavareisi puhul tuleb arvestada lennukipiletite hinnaks umbes 3500 krooni. Meerits kinnitas, et lennukit kasutavad üsna sageli ärimehed, kellele on see kaheldamatult kõige kiirem ja mugavam reisimisviis.

Reisibürood tunnistavad, et Tallink võtab ära osa bussireisijatest, kuid mitte kõiki, sest lähiajal saab valdavaks laeva- ja bussireisi ühendamine. Näiteks Tiit Reisid pakub varianti, kus Peterburi minnakse laevaga. ?See tagab, et kell 9 ollakse Peterburis, mitte Narva piiripunktis bussijärjekorras,? ütleb Tiit Reiside juht Tiit Randmaa.

Peterburiga jääb tutvumiseks aega kolm päeva ning seejärel sõidetakse bussiga Eestisse tagasi. Kirsti Tuisk Perereisid OÜst kinnitab, et grupireiside eeliseks on grupiviisa, mis on individuaalviisast odavam. Reisibürood hoiatavad, et suveperioodil on viisa taotlemisele kuluv aeg oluliselt pikem kui muul ajal. Kui kevadel tuleb oma pass Venemaa saatkonnale loovutada umbes kümneks päevaks, siis turismiperioodi tippajal peab arvestama kuni kolmenädalase ootamisajaga.

Ootamisaeg ongi üks märksõna, mis kahjuks veel ikka iseloomustab Venemaa külastamist. Endiselt on Narva sillal ooteaeg mitu tundi ning turistid on täiesti Vene ametnike meelevallas. Reisikorraldajad panevad Venemaale minejatele südamele, et Vene ametnikega tuleb käituda rõhutatult korrektselt, sest muidu võib ennast leida taas järjekorra lõpust ning Peterburi külastamiseks mõeldud aeg jääb loodetust kõvasti lühemaks.

Raskustest hoolimata jääb Peterburi põhjamaade ainsaks suurlinnaks, mille vaatamisväärsustest saab paaripäevase ekskursiooni vältel ainult aimu. Reisikorraldajate sõnul pakub suurlinn peale muuseumide ka osaliselt odavamat kaupa ning huvitavaid söögi- ja joogikohti. Eelkõige ostavad eestlased suurlinnast kaasa odavaid CD-plaate, mida müüakse igal tänavanurgal, ning ka raamatuid.

Restoranid pakuvad väga erinevat hinnataset, tippsöögikohad on oluliselt kallimad kui Tallinna restoranid, kuid peatänavalt kõrvale pöörates võib õnne korral leida imeodavaid ning sageli ka väga maitsvat toitu pakkuvaid söögikohti.

  • President Vladimir Putini mereresidents.
    Turistid külastavad meelsasti Vene uue tsaari ehk praeguse nimega presidendi mereresidentsi, mis asub Peterhofi lähedal. Tegemist on Strelnas asuva restaureeritud lossikompleksiga, milles Putin võttis vastu Peterburi 300. sünnipäevale tulnud riigijuhte. Lossi kasutatakse ka praegu kõrgete külaliste majutamiseks, reisibüroo Cassandra tegevjuhi Avo Meeritsa sõnul peatub seal näiteks Neevalinnas kontserte andev Paul McCartney. Turistid saavad uudistada ka presidendi veinikeldrit. Residentsi külastamine on ka mitme Eesti reisibüroo pakutavas programmis.

  • Spas na krovi kirik.
    Tegemist on eestlastele suhteliselt tundmatu kirikuga, mis asub Gribojedovi kanali ääres.

Kirik on ehitatud möödunud sajandi alguses traditsioonilises õigeusu kiriku stiilis. Nõukogude ajal suletud pühahoone on restaureeritud ning selles asub mosaiigimuuseum. Mosaiigimuuseumi pilet maksab täiskasvanutele 250 rubla, õpilased pääsevad kirikusse sisse 120 rubla eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:40

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing