SLÕL: Laevad lõpetavad Soome vetes alkoholi- ja tubakamüügi

30. aprill 2004, 08:37

Pärast 1. maid ei tohi enam Eesti laevad Soome vetes müüa alkoholi- ega tubakatooteid.

Osa laevu paneb Soome vetes kauplused kinni, mõnel jäävad küll avatuks, kuid alkoholi ja tubakat osta ei saa, kirjutab SL Õhtuleht.

Tallink Grupi investorsuhete juhi Marek Mägi sõnul ei tohi aktsiisiga maksustatud kaupa müüa teise riigi territooriumil ja territoriaalvetes.

«Suured laevad lõpetavad umbes tund aega, kiirlaevad aga pool tundi enne Helsingi ja Stockholmi sadamat alkoholi ja tubakatoodete müügi. Paneme kaupluse suisa kinni,» sõnas Mägi.

Vastasel juhul peaks aktsiisi maksma kas Soomele või Rootsile, kuid see toob kaasa segaduse ja on praktikas võimatu, selgitas Mägi. Seetõttu otsustasid ka teised laevafirmad lõpetada alkoholi- ja tubakatoodete müügi teise riigi territoriaalvetes.

«See on ebamugav, tülikas ja tekitab alguses reisijatele kindlasti arusaamatust ja pahameelt,» märkis Mägi.

Tema sõnul ei kehti reeglid ainult Eesti ja Soome laevadele, vaid ka Itaalia lipu all sõitvale SuperSeaCatile ja Norra lipu all sõitvatele Nordicutele.

«Kui nemad ostavad oma aktsiisiga maksustatud kauba näiteks Soomest, ei tohi nad Eesti territoriaalvetes seda müüa. Tõenäoliselt ostavad nad kauba Eestist, seega ei tohi ka Soome laevad sealsetes vetes müüa,» selgitas Mägi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing