Toomas Vitsut: perearstide külastustasu on lubamatu

30. aprill 2004, 09:57

Tallinna abilinnapea Toomas Vitsuti sõnul on linn kategooriliselt vastu Tallinna perearstide otsusele hakata võtma kuni 50 kr külastustasu.

'Lubamatu ja lausa naeruväärne on hakata meditsiinisüsteemis niiöelda nõrgemalt poolelt ehk patsientidelt raha koorima põhjendusega, et haigekassa ei kompenseeri perearstidele kilesussidele või paljundusmaterjalidele kuluvat raha. Nimetatagu seda siis visiidi- või külastus- või mistahes muuks tasuks. Selle raha taotlemiseks peavad perearstid pöörduma haigekassa või sotsiaalministeeriumi poole,' rääkis Vitsut.

Vitsuti sõnul on Tallinna perearstide käitumine täiesti õigustamatu kasvõi seetõttu, et Tallinna linn on juba teist aastat järjest eraldanud perearstidele linnaeelarvest 5 miljonit krooni tegevustoetust. 'Kui muudmoodi ei saa, tuleb linna tegevustoetuse jagamise alused üle vaadata,' lausus Vitsut.

Linn ootab Vitsuti sõnul esmalt riigilt jõulisi samme pealinna perearstide korralekutsumiseks. 'Kuna perearstide tegevust reguleerib riik seaduse alusel, siis on ka riigi esmane kohus tagada seaduste täitmine,' ütles Vitsut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing