EPL: Keskerakonna toetus kolme aasta madalaim

03. mai 2004, 08:02

Suurtes sisepingetes vaevelnud Keskerakonna toetus kukkus 13 protsendile, mis on Eesti suurima erakonna jaoks viimase kolme aasta nõrgim näitaja.

Kui enne erakonnasiseste vastuolude avalikkuse ette jõudmist oli Keskerakonna toetus 19 protsenti, siis TNS Emori üle-eestilises 1000 elaniku küsitluses langes see 13 protsendile. Toetuskriise on Keskerakonnal küll varemgi olnud, kuid siis pole reiting kunagi alla 15 protsendi kukkunud, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Pole imestada, et meie toetus on täna viimase kolme aasta kehvim, sest ka meeleolu erakonnas on praegu viimase kolme aasta kehvim,? ütles Keskerakonna peasekretär Kadri Must probleeme tunnistades.

Tema sõnul on kahetsusväärne, et nii toetuse kui ka meeleolu languse põhjuseks on erakonnaliikmed ise. ?Aga kui need isikutevahelised probleemid ära lahendame, küll siis ka meie toetus tavapärase 20 protsendi juurde tagasi tõuseb,? lisas Must.

Emori sotsioloog Tõnis Saarts leidis seevastu, et kui mässulise tiiva juhtfiguurid erakonnast välja visatakse või ise lahkuvad, kaotab Keskerakond koos nendega märkimisväärse osa valijatest ning võibki edaspidi jääda 13?16 protsendi parteiks.

Keskerakonna suure languse taustal tegi suurima tõusu Reformierakond, tõustes mõneti ootamatult 18protsendise toetusega erakondade populaarsustabeli tippu. Veel märtsis oli erakonnal toetajaid kümme protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing