PM: Tartu linnavalitsus tahab valitsuselt luba Athena maja endale võtta

03. mai 2004, 08:09

Tartu linnavalitsus pole suutnud mitme aasta jooksul sundida omanikku Athena maja korda tegema ja saatis valitsusele taotluse see tondiloss sundvõõrandada.

«Tartu linn taotleb Tartus Küütri 1 asuva kinnisasja / / sundvõõrandamist vastavalt kinnisasja sundvõõrandamise seaduse § 3 lg 1 punktile 8, mille kohaselt võib üldistes huvides kinnisasja sundvõõrandada ümbrust või maastikupilti tunduvalt kahjustavate ehitiste muutmiseks või kõrvaldamiseks, kui omanik ei ole seda antud tähtpäevaks teinud,» seisab siseminister Margus Leivole saadetud taotluses.

Linnapea Andrus Ansip sõnas, et kui linnavalitsus pöördub valitsuse poole taotlusega, siis ta usub, et sellest on tolku, kirjutab Tartu Postimees.

Samas möönis Ansip, et kuna Küütri 1 ehk Athena-Volga maja on arestitud kahe kriminaalasja raames, siis on karta, et vaidlused maja aresti alt kättesaamiseks võivad venida veel väga pikalt.

«Hetkel pole ju selgelt teada, kellelt seda maja üldse sundvõõrandada ? kas maja omanikult või tema võlausaldajatelt,» selgitas linnapea.

Ka linnasekretär Jüri Mölder oli pisut skeptiline, kas valitsus siiski lubab Tartu linnavalitsusel Athena maja sundvõõrandada.

Ta lisas, et seni pole Eestis ühtegi sundvõõrandamisotsust langetatud. Kõige kaugemale on Mölderi väitel jõudnud Tallinn, kes saatis siseministrile ühe kinnistu sundvõõrandamise taotluse, kuid sai kirja eitava vastusega tagasi.

Linnavalitsus on Athena maja väidetavale omanikfirmale HTF Halduse OÜ teinud alates 2002. aastast mitu ettekirjutust hoone avariiohu kõrvaldamiseks ja väljanägemise korrastamiseks, kuid seni tulutult.

Tänavu veebruaris tegi linn HTF Halduse OÜ-le isegi ettepaneku müüa Küütri 1 linnale hinnaga 1,5 kuni 2 miljonit krooni, kuid pakkumine tuli avamata kujul linnale tagasi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing