Linnahalli kontserdibloki remondiks kulub 450 miljonit krooni

ÄP 04. mai 2004, 00:00

Raepressi teatel määratles bk konsultandid AS ekspertiisi abil Linnahalli kontserdibloki rekonstrueerimiskulud ? 449,83 miljonist kulub otsestele kontserdisaali ehitustöödele ligi 80 miljonit, üldotstarbeliste tehnoseadmete (vesi, kanalisatsioon, küte, elekter) uuendamiseks 167 miljonit ja eriotstarbeliste (lavatehniliste) seadmete uuendamiseks 139 miljonit krooni.

Uue konverentsikeskuse rajamiseks (koos tehnoseadmetega) kuluks 35,4 miljonit krooni ning uue sissepääsukehami ehitamiseks koos tehnoseadmetega 27,5 miljonit krooni. Lisaks kulub 1,1 miljonit krooni käidavate katusekatete uuendamiseks.

Elamumajandusameti juhataja Margus Kruusmägi sõnul tellis elamumajandusamet Linnahalli rekonstrueerimise eelhinnangu selleks, et saada teada kindel hinnang nimetatud kulude suuruse kohta. ?Seda summat oli meil vaja ka teada läbirääkimiste jätkumisel potentsiaalse ostja ehk Manutendiga,? lisas Kruusmägi. ?Eelarvutused näitavad, et numbrid on päris suured, vaid sanitaarremont ning esmase tuleohutuse tagamine läheks maksma oma 50 miljonit krooni.?

bk konsultandid ASi poolt esitatud eelarvutuse kokkuvõttes on öeldud, et Linnahalli kahjustused on tingitud järgnevatest asjaoludest: projektlahenduses kasutatud mittetöökindlatest lahendustest, eriti jäähalli katuse osas, ehitusvigadest, osalt ka tol ajal kasutada olevatest materjalidest ja kiirustamisest.

Kokkvõte nendib, et uuringu alusel ei tuvastatud kandekonstruktsioonide avariiohtlikku ega avariieelset olukorda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing