SEC kahtlustab Coca-Colat raamatupidamispettuses

Romet Kreek 04. mai 2004, 00:00

SEC ja USA kohtuministeerium alustasid firma uurimist möödunud suvel, keskendudes kahtlustele, nagu oleks Coca-Cola saatnud liiga suuri kontsentraadikoguseid villijatele ja teistele turustajatele Jaapanis ja Põhja-Ameerikas, et näidata viimaste aastate tulemusi tegelikust ilusamatena. Hiljemalt sel kuul on oodata firma töötajate tunnistuste andmist.

Endised Coca-Cola finantsala töötajad olevat öelnud uurijatele, et firma tegeles ilustamisega, et täita või ületada kvartali käibe- ja kasumiprognoose.

Firma keeldus kommentaaridest, kuna uurimine on alles käimas. Karastusjookide tootja on eitanud valesti toimimist ning teinud uurijatega igakülgset koostööd.

USA kohtuministeerium uurimist ei kommenteerinud. SECi pressiesindajat ei saanud Wall Street Journal kätte.

Mitmed firma endised finantsdirektorid ja praegused ning endised töötajad teevad koostööd ametivõimudega. Ametivõimude käes on ühe töötaja elektronkiri, kus viimane avaldas muret ekstreemselt suurte Põhja-Ameerikasse saadetud siirupilaadungite pärast 1999. ja 2000. aastal.

Selle aasta lõpus läheb Coca-Cola praegune juhatuse esimees Douglas Daft pensionile.

Veebruarist alates on firma tegelenud väljastpoolt juhi otsimisega. Firmasiseselt on ainult üks kandidaat ? firma president ja tootmisdirektor Stevan J. Heyer.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing