Taisse Robinsoni mängima

Ketlin Priilinn 04. mai 2004, 00:00

ATP Koolituse juhataja Inno Joonase sõnul on koolitusprogrammi ülesehitusel ning läbiviimisel oluline kasutada meetodeid, mis aitavad igapäevatöös ettetulevaid probleeme lahendada.

ATP Koolitus korraldab seminare Tais, Kreetal ja muudes kohtades. Seminar Tais on hoopiski eriskummalisem ja põnevam, kui seda tüüpilises auditooriumis teha oleks, põhjendab Joonas.

Tai koolitusel osalenud Riina sõnul jättis see talle unustamatu mulje just keskkonna tõttu. ?Minule meeldis kõige rohkem see Robinsoni-mäng. Mängulisel teel ning eksootilises keskkonnas said asjad kergesti selgeks,? leiab Riina. ?Negatiivsem oli ehk vaid see, et päike oli põhjamaa inimeste jaoks ikka väga tugev ning põletas ära. Kaasasolnud päikesekaitse vahendid ei olnud piisavalt efektiivsed.?

Tai kursuste ?hitt? ongi Robinsoni-mäng, mida Eestimaa pinnal korraldada ei ole võimalik. Eesti Televisioonis näidatud telemängu ?Robinsonid? tegevuspaik oli esimesel aastal üks Eesti väikesaar. See oli natuke nadi ja kui telemäng Malaisiasse üle viidi, kasvas vaadatavus kohe, leiab Joonas põhjenduse ka oma koolitskoha valikule.

Robinsoni-mängus osalevad rühmaliikmed võivad eelnevalt valida kolm asja, mis nad saarele kaasa soovivad võtta.

Kiirkaater võtab rühma hotelli rannalt peale ning algab kihutamine mööda helesinist ookeani. Pea tunni aja pärast jõutakse valge liivarannaga saarele.

Saarel jagunetakse väiksemateks meeskondadeks ning jagatakse ülesanded ühisteks tegevusteks.

Otsustusmeeskonnad seisavad silmitsi hulga ülesannete, võimaluste ja ohtudega, mis tuleb efektiivselt lahendada. Otsustusprotsessi ja tulemuste seisukohalt on oluliseks teguriks grupi moodustamine.

Põhjus peitub selles, et grupid aitavad paindlikult ühendada organisatsiooni ametlikke ja mitteametlikke suhteid ning mitmekesistada igapäevatööd.

Joonase väitel aitab soe kliima otseselt kaasa koolituse efektiivsusele. Soojas, ca 26kraadises õhus toimuvad inimese organismis reaktsioonid väikese energiakuluga.

ATP Koolitusel on esindajad eri riikides, kes valmistavad ette hotellipaketid, koolituskohad ning organiseerivad transpordi ja toitlustuse. See on viinud seminari hinna Eesti turul müüdava turismireisi tasemele. Kõik rühmajuhid on läbinud põhjaliku esmaabikoolituse, et tagada turvalisus õpilastele. Ka oskavad rühmajuhid sihtkohtades teha paiga ajalugu, eluolu tutvustavaid ekskursioone eesti keeles.

Reisikava on läbi põimitud koolitusega. Ekskursioonid ja uued kohad vahelduvad harjutustega nii, et keskkonda kasutatakse otseses mõttes õppekavana. Kõik on ühendatud uute tuttavate leidmise ja oma silmaringi avardamisega.

Eelnev sunnib küsima koolituse tõsisema poole kohta. Joonase väitel ei jää see tagaplaanile. Kaasasolev lektor on konsultandi rollis käepärast võtta pea 12 tundi päevas, sealhulgas pikemate bussiekskursioonide ajal ja lõuna- või õhtulauas.

Eesti Juhi Abi Ühingu asepresident Sirje Orvet, kes on ka väliskoolitusi korraldanud, leiab, et koolituse pidamise koht valitakse siiski eelkõige selle sisust ning üldistest eesmärkidest lähtuvalt.

Teatud koolituste läbiviimiseks pole muidugi mingit mõtet nii kaugele sõita, kuid näiteks Euroopa Liidu teemalisi koolitusi on kahtlemata mõttekam pidada välisriigis, et kontekstiga lähemalt ja tutvuda, sõnab Sirje Orvet.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing