Alvar Jõgeva • 4. mai 2004 kell 11:49

Börsikommentaar: Euroopas juhivad langust ASML ja Nokia

Euroopa börsidel juhivad langust tehnoloogiaaktsiad. Nokia ja ASML olid miinuses ca 2%.

Nokia pole sellel nädalal enam aktsiaid tagasi ostnud, mis enne vähemalt mingil määral toetasid aktsia hinda, kuigi seda graafikult märgata pole. Eestlaste lemmikaktsia võib nüüd ilma tugiostudeta veelgi langeda, kuid minu arvates pole paanikaks põhjust ja pigem pakutakse head ostuvõimalust. Piltlikult öeldes võiks kommenteerida, et sama raha eest saab nüüd vorsti rohkem. Kes ostavad Nokia aktsiaid lühemas perspektiivis ehk kauplemiseks peaksid positsiooni sulgema, kui väärtpaber murrab toetustaseme, milleks on 11 eurot. Isiklikult on mul plaan osta maailma suurima mobiiltelefonide tootja aktsiaid siiski pikemaks ajaks, kuigi olen ennegi ostnud aktsiaid kolme aasta perspektiivis ja siis müünud nad 5 päeva pärast, peale kiiret tõusu.

Head majandustulemused avaldas Euroopa suurima varade mahuga pank UBS. Panga kvartalikasum kahekordistus, mis ületas ka analüütikute ootusi. Endiselt omavad praegused majandustulemused turule tervikuna vähem mõju kui raporteerimise hooaja alguses.

Hoopis suurema kaaluga otsuseid võime kuulda täna õhtul USA keskpangalt. Keegi ei oska oodata veel intressimäärade tõusu sellelt istungilt, kuid kui otsus intresside muutmise kohta peaks tõesti tulema, on üllatuse seda suurem.

Frankfurdi ja Pariisi börsil kaubeldi kella poole kahe ajal ca pool protsenti miinuses. Londoni börs oli eile suletud ja on täna pool protsenti plussis.

Hetkel kuum