Ülo Toomsalu • 4. mai 2004 kell 6:15

PM: Tallinn ähvardab arste töö kaotamisega

Tallinna linn nõuab perearstidelt külastustasust loobumist ning võib teha Harju maavanemale ettepaneku seadust eiravatelt arstidelt praksiseõigus ära võtta.

«Uurime praegu, millised perearstikeskused külastustasu võtavad, kaardistame olukorda,» rääkis Tsahkna. Ta lisas, et 1. maist külastustasu kehtestanud keskustele saadavad linnaametnikud hoiatuse, et ravikindlustuse seadus ei näe ette võimalust võtta tasu visiidi eest perearsti juurde, kirjutab Postimees.

Tsahkna sõnul ei saa linnaametnikud külastustasu võtvaid perearste kuidagi karistada, kuid märkis, et linnal on võimalus pöörduda riiki esindava Harju maavanema poole ettepanekuga teha seadust eiravatele perearstidele ettekirjutus või võtta neilt praksiseõigus.

Abilinnapea hinnangul peaks riik suurendama toetust perearstidele, et seeläbi tohtrite rahaprobleeme leevendada.

Ka sotsiaalministeerium peab pealinna perearstide kehtestatud külastustasu ebaseaduslikuks. Ministeeriumi tervishoiuosakonna juhataja Ivi Normet märkis, et Harju maavanem saab seadusevastast visiiditasu nõudvatele perearstidele teha ettekirjutuse, mille täitmata jätmisel võib maavanem nõuda neilt sunniraha.

Tallinna perearstide selts otsustas kaks nädalat tagasi, et oma kulude katteks hakkavad pealinna perearstid 1. maist võtma kuni 50 krooni suurust külastustasu.

Seltsi esinaise Diana Ingeraineni sõnul on paljudel perearstikeskustel plaanis võtta 10kroonist tasu, kuid kui paljud keskused on külastustasu praeguseks kehtestanud, ei osanud ta eile öelda.

Postimees helistas eile kümmekonnale pealinna suuremale perearstikeskusele ning nendest vaid Järveotsa ja Pirita perearstikeskused kinnitasid, et võtavad 10kroonist külastustasu. Mitmed teatasid, et kaaluvad selle kehtestamist, kuid külastustasu õiguslik seis on segane.

Hetkel kuum