Eesti Gaas: ühendus Soomega esialgu veel kauge plaan

Inno Tähismaa 05. mai 2004, 12:23

Eesti Gaasi info kohaselt on ühendus Soomega esialgu veel kauge unistus.

?Plaane ja ideid on,? ütles Eesti Gaasi juhatuse esimehe nõunik Urmas Kuusik, ?aga need pole sellises järgus, et oleks kindel, et nende juurde tagasi tullakse.?

Kuusiku sõnul võtab Eesti-Soome gaasijuhtme asi veel aega. Ta ütles, et pole teada, kuidas areneb asi Euroopa Liidu tingimustes ja kuidas laheneb ühendus Läti gaasihoidlaga.

Kuusik ütles, et Eestile annab gaasijuhe võimaluse olla ühenduses mitmepoolse toitega. ?Arutusel on olnud Balti ringid ja skeemid, ? ütles Kuusik, ?praegu ei ole veel asja, mida kannataks välja käia.?

Tänane Turn Sanomat kirjutab, et Soome gaasiturgu valitsev Gasum kavandab koos Eesti Gaasiga maagaasijuhtme rajamist Helsingi ja Tallinna vahele. Uus gaasijuhe looks Vene gaasile teise kanali Soome turule ning ühendaks Soome Balti gaasivõrku, tagades muuhulgas juurdepääsu Lätis asuvale suurele maagaasihoidlale. Riia lähistel asuv maagaasihoidla on Euroopa suuruselt kolmas ning seda on võimalik veel oluliselt laiendada. Plaan on ühendada Balti gaasivõrk ka otse Poola võrguga. Praegu kulgeb ühendus Valgevene kaudu.

Gasumi infojuht Tuomo Saarni ütles ajalehele, et gaasijuhe võiks käigus olla kümnendi lõpus.

Gasumi osanikud on Soome riik, Soome Fortum, Vene Gazprom ja Saksa Ruhrgas. Eesti Gaasi olulisemad osanikud on Fortum, Gazprom ja Ruhrgas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing