PM: Kliinikum välistab infolekke kordumise

05. mai 2004, 08:06

Patsientide haiguslugudele juurdepääsu tekkimise asjaolude uurimiseks kutsub Tartu Ülikooli Kliinikum appi politsei, kuid peab vea kordumist ebatõenäoliseks.

Eile kliinikumi edastatud ametliku teadaande kohaselt tekkis 3. mail kell 14.15 internetifoorumis www.perekool.ee ühe lingi kaudu juurdepääs osale kliinikumi selle päeva ravidokumentatsioonist. Kättesaadav oli see kella 15.14-ni, kirjutab Tartu Postimees.

Nagu kliinikum pressiesindaja vahendusel selgitas, ei olnud link foorumisse sisestatud kliinikumi arvutivõrgust, dokumendid polnud leitavad ka internetis surfates, vastav link oli sinna spetsiaalselt riputatud.

Kliinikum pöördub avaldusega politseisse, et algatada uurimine süüdlase selgitamiseks. Eelkõige on seda vaja, et teada saada, millis(t)elt arvu-ti(te)lt rünne tekkis.

Nagu selgitas kliinikumi informaatikateenistuse direktor Erkki Leego, tekkis pahatahtliku inimese süül juurdepääs kataloogile, kuhu jooksevad dokumendid ajutiselt ? printimise eel.

«Turvaprobleemid ilmnesid esmakordselt, kusjuures see on aastaid kasutusel olnud süsteem,» sõnas Leego. «Me oleme teinud kõik, et kaitsta andmeid võõraste ligipääsu eest. Praeguses seisus ei saa me rohkem teha.»

Ometi oli turvaaugu tõttu avalikult näha ligikaudu kolmsada haiguslugu. Patsiente oli üksustest üle kliinikumi.

Leego sõnul pole teada, kas haiguslugusid kopeeriti, kuid kliinikum kavatseb välja selgitada ka nende lugemise võimalust kasutanud huvilised.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing