Remet hakkab laiendama Tallinna Lennujaama kaubaterminali

05. mai 2004, 11:15

AS Remet võitis riigihankekonkursi Tallinna Lennujaama kaubateeninduskeskuse laienduse projekteerimiseks ja ehitamiseks.

Kaubaterminali uus hoone valmib aasta lõpuks ning selle maksumuseks on planeeritud 20 miljonit krooni, teatas Remet.

Laienduse käigus ehitatakse juurde 1200 m2 laopinda ja 1000 m2 kontoripinda. ?Ehituslikult loodame kasutada võimalikult palju äraproovitud ja standardseid lahendusi. Keerukamaks muudab kogu tegevuse lühike ehitustähtaeg ning lennujaamas kehtivad turva ja lennuohutuse nõuded,? leiab AS Remet juhatuse liige Tõnu Altnurme.

Tallinna Lennujaama kaubaterminal asub lennujaama põhjaosas, aadressil Kesk-Sõjamäe 10A. Esialgne hoone valmis 1998. aasta kevadel ning ehitustööde maksumuseks oli 38,5 miljonit eesti krooni. Praegune ladude pindala kaubaterminalis on 2910 m2, millele lisandub 1830 m2 kontoriruumide tarbeks.

Tallinna Lennujaam on ise terminali pindade väljarentija; peamisteks kasutajateks on rahvusvahelised transpordi, logistika ja ladustamisteenuseid pakkuvad ettevõtted.

?Seoses Eesti astumisega Euroopa Liitu on oodata kaubavahetuse suurenemist, mis eeldab kaasaegse lahendusega laopindade olemasolu. Konkurentsis püsimiseks tuleb meil ajaga kaasas käia,? selgitab laienemist AS-i Tallinna Lennujaam arendusdirektor Einari Bambus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing