Alvar Jõgeva • 5. mai 2004 kell 7:35

Börsikommentaar: Investeerige, ärge spekuleerige

Eilse börsipäeva tippsündmuseks oli Hansapanga majandustulemuste avaldamine, mis osutusid tugevateks. Lähipäevil on oodata uusi analüütikute prognoose.

Hansapanga aktsiaga toimus eile aktiivne kauplemine, käive oli võrreldes viimaste päevadega üsna korralik. Päeva alguses läks aktsia kiiresse tõusu, kaubeldes vahepeal üle 5% plussis, kuid päeva lõpuks jäi sellest vaid 2% alles. Arvan, et oluline on jälgida tänast päeva, kuna numbreid on jõutud analüüsida ja võibolla saame juba tänase päeva jooksul mõne uue hinnasihi või soovituse. Väga suure tõenäosusega tõstavad analüütikud selle aasta kasumiprognoose, mis peaks kergitama ka soovitust ja hinnasihti.

Oma eilse arutelu üle, kuhu investeerida raha viieks aastaks olen juba vastukaja saanud. Märgiks siinpool, et tegu on isikliku arvamusega. Soovitus osta Hansapanka viieks aastaks on veidi vastuolus minu seniste spekulatiivsete tehingutega. Kuid üha enam hakkan jõudma järelduseni, et eelistada tuleks pikaajalist investeerimist ja vähem spekuleerida. Viimase kahjuks räägib eelkõige suur tehingutasude kulu, investeerimise kasuks räägib aga pikaajaline trend, mille kohaselt peaksid aktsiad tõusma keskmiselt 11-12% aastas. Samas on spekuleerida palju huvitavam, kui ühte aktsiat 5 aastat hoida.

Hetkel kuum