Hansapank tulemustega ei võitnud

Alvar Jõgeva 06. mai 2004, 00:00

Kõik kolm liideraktsiat eile langesid, Hansapanga aktsia jõudis enam-vähem samale tasemele, kus ta oli enne tulemuste avaldamist.

Hansapanga puhul oli nõrkuse märke näha juba üleeile, kui osa suurest tõusust anti käest ära. Kuna aktsia hind on aasta algusest tugevalt ülespoole liikunud, siis olid ka ootused tulemuste eel suured.

Tihti ei aita ka head tulemused aktsial tõusta. Selline olukord on tuttav just USA börsidelt, kus enne majandustulemusi tasub vaadata, kuidas on aktsia hind viimastel kuudel liikunud. Kui tõus on olnud võimas, siis on ka ootused väga kõrgele viidud ja lihtsalt headest tulemustest enam ei piisa. Alati ei piisa ka analüütikute ootuste ületamisest, mis juhtus ka Hansapanga puhul. Paljude aktsiate puhul on reegel, et analüütikute konsensus tuleb ületada. Näiteks kui ettevõte prognoosib 20sendilist kasumit aktsia kohta, siis turg ootab, et ootust ületatakse 1?2 sendiga. Olukord meenutab plaanimajandust, kus plaani täitmine polnud mingi saavutus, vaid plaani tuli ületada.

Tulemustele spekuleerimine, eriti USA turul, sarnaneb kasiinos punasele või mustale panustamisega. Eriti keeruliseks teeb asja see, et isegi kui suudate tulemust ennustada, peate oskama prognoosida ka aktsia käitumist.

Äripäevale teadaolevalt avaldab Harju Elekter oma tulemused täna hommikul. Nädala alguses tegin väikese prognoosi Harju Elektri majandustulemuste kohta. Oma arvutuste kohaselt sain puhaskasumiks 55,8 miljonit krooni. Täna hommikul on siis huvitav jälgida, kas arvutused peavad ka paika. Tulemuste avaldamise järel soovitan tähelepanu pöörata ärikasumile, kuna eeldatavasti lõviosa kasumist andev finantstulu on ühekordse iseloomuga.

Tallinna börsil võttis eile käibeliidri tiitli üle Eesti Telekom. Telekomi aktsiaga tehti suuremaid plokktehinguid, kuid tehingute arvult oli aktiivseim Hansapanga väärtpaber. Viimane sai endale ka suurima langeja tiitli. Kerkivatest aktsiatest paistis korraliku tõusu, kuid olematu käibega silma Tallinna Kaubamaja aktsia, mis kallines 5,1%. Kaubamaja aktsia hinna tõusuks piisas vaid 300 aktsiast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing