5. mai 2004 kell 11:25

K-Rauta võtab kaubamärgivaidluse tõttu Eestis uue nime

Ehitusmaterjalide, sisustus- ja aiakaupade müügiga tegelev AS Rautakesko lisab oma senisele kaubamärgile ärinime, teatas ettevõte.

Tänasest võtab K-rauta kasutusele ärinimega rohkem seostuva kaubamärgi K-rautakesko.

Ärinimega paremini seostuva kaubamärgi otsustas Rautakesko kasutusele võtta seoses käimasoleva kohtuvaidlusega ettevõtte emafirma Kesko ja K-Raua ACE kaubamärgi all tegutseva KR Kaubanduse ASi vahel. Hoolimata uue kaubamärgi kasutuselevõtust jätkab Rautakesko emafirma, Soome juhtiv kaubanduskontsern Kesko kohtuvaidlust ning on veendunud, et KR Kaubanduse AS registreeris rahvusvahelisele kaubamärgile K-rauta sarnaneva nime Eestis rahvusvahelisi häid äritavasid rikkudes.

Rautakesko Oy asepresident Simo Manner selgitas kaubamärgi muutmise otsust sooviga säästa tarbijaid igasuguste segaduste ja kaksipidimõistmiste eest. ?Kohtuvaidlus antud asjas võib kesta mitu aastat,? lausus Simo Manner. ?Rautakesko aga plaanib rajada Eestis frantsiisikaupluste võrgustikku ning ei taha, et turul valitseks segadus.? Ettevõtte ärinime lisamine kaubamärgi nimele ei too kaasa muudatusi töökorralduses ega kaubavalikus. Kehtima jäävad ka kõik väljastatud kliendikaardid.

Hetkel kuum