Ülo Toomsalu • 5. mai 2004 kell 6:17

Pärnu PM: Linnavalitsus pääses Maseko kallasrajale politsei abiga

Eile kutsus linnavalitsuse avalike suhete nõunik Maseko kalatööstuse juurde politsei, sest turvamees keeldus maamõõtjaid aiaga piiratud kallasrajale laskmast.

Linnasekretär Tiina Roht ütles Pärnu Postimehele, et maamõõtjad soovisid teha Pärnu jõe detailplaneeringu tarvis kallasrajal mõõdistustöid, kuid Maseko on ehitanud aiad pea veepiirini välja ja vee äärde pääseb vaid läbi Maseko territooriumi.

Rohti sõnade järgi saatis linnavalitsus Masekole oma soovi kohta teate.

Veeseaduse järgi on kallasrada avaliku veekogu ja avalikuks kasutamiseks määratud veekogu ääres ning asub kaldavööndis.

Roht selgitas, et veeseadusele tuginedes on igaühel õigus kallasrajale pääseda. Kui Maseko territooriumil valvanud turvamees neid läbi ei lasknud, palus linnavalitsuse avalike suhete nõunik Romek Kosenkranius politseilt abi.

?Maamõõtjad olid kohale tulnud väljastpoolt maakonda ja mõõtmistöö oli vaja lõpuni viia,? lisas Roht.

Linnasekretär kirjeldas, et Masekot valvanud turvamehe ja politseinike vahel oli tõsine arutelu, mille käigus võttis turvamees mitu kõnet nii oma ülemusele kui Maseko juhtidele. Lõpuks said maamõõtjad turvamehe valvsa pilgu all töö tehtud.

Küsimusele, kas iga Maseko taga kallasrajal jalutada soovija peaks politsei kutsuma, avaldas linnasekretär lootust, et ehk AS Maseko on vähemalt edaspidi valmis täitma Eesti Vabariigis kehtivaid seadusi.

ASi Maseko juhid ei soovinud eile juhtunut kommenteerida.

Hetkel kuum