Tallinn teeb vastuolulisi finantsotsuseid

Heidit Kaio 06. mai 2004, 00:00

?Ainult pahatahtlikud oponendid väidavad, et linnal on likviidsusprobleeme,? ütles abilinnapea Toomas Vitsut. Ta tunnistas, et linnal on probleeme vara müügist laekuva tuluga, kuid positiivse lisaeelarve tarvis leitakse raha sellest tulust, mida on laekunud planeeritust rohkem.

Lisaeelarve oli arutlusel eilsel linnavalitsuse istungil, kuid selle vastuvõtmine lükati edasi. Linn plaanib positiivse lisaeelarve menetlemisega jõuda lõpule mai kuu jooksul.

Samas on öelnud Tallinna finantsdirektor Ahti Kallaste, et kui mai lõpuks juuni alguseks ei jõua lõpule Tallinna Linnahalli müük, siis peaks vastu võtma negatiivse lisaeelarve. 450 mln kroonist negatiivset lisaeelarvet on linnale soovitanud ka rahandusministeerium.

?Linnaeelarve täitmist ei maksa siduda Linnahalli müügiga, meil on ka teisi suuri objekte müügis,? ütles Toomas Vitsut.

Tallinna linn on olukorras, kus detsembris ja veebruaris on võetud kokku 320 mln krooni lühiajalist laenu. Mais makstakse 450 mln kroonise pikaajalise laenuga tagasi lühiajalised laenud, kuid sellega tekib probleem investeeringute rahastamisega. Linn loodab katta investeeringuid linnavara müügist laekuva rahaga, kuid seni on 450 mln kroonisest vara müügi plaanist saadud vaid 15 mln krooni.

Positiivsest lisaeelarvest kõige suurem osa 20 mln krooni on planeeritud teede remondiks. ?Ülejäänud kulutused on ühe või kahe miljoni kroonised pudinad,? ütles Vitsut. 1,5 mln krooni on planeeritud Lasnamäe Tööstuspargi aktsiakapitaliks ja asutamise kuludeks, kaks miljonit krooni Lasnamäe bussiliini number 65 jaoks, paar miljonit krooni munitsipaalpolitseile ja teine sama palju säästva arengu ja planeerimise ameti reformiks.

Linnavalitsus otsustas eile, et linna finantsriskide hindamise komitee juhiks saab Toomas Vitsuti asemel linnapea Edgar Savisaar. Vitsut jätkab komisjoni lihtliikmena. ?Mina olin seni vahelüli, kes vahendas informatsiooni linnapeale. Parem on, kui linnapea saab info otseallikast,? ütles Vitsut.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing