PM: Raha Raadi lennuvälja betoonplaatide eest läks omanikest mööda

06. mai 2004, 07:54

Võtmetunnistaja väitel müüdi 2002. aastal Raadi lennuvälja betoonplaate 8 mln krooni eest, omavalitsustele kuuluvale firmale laekus aga raha neli korda vähem.

Raadi lennujaama 2002. majandusaasta aruandest selgub, et betoonplaate müüdi kokku 1,97 miljoni krooni eest. Politsei poole pöördunud Ainar Suuster tegeles aga sel perioodil ise nende plaatide vahendamisega ning tema arvutuste kohaselt müüdi plaate vähemalt 7,5 miljoni krooni eest, kirjutab Tartu Postimees.

Teede ja platside sillutamiseks ideaalsed betoonplaadid on juba pikemat aega likvideerimist ootava Tartu Raadi Lennujaama põhiline kaubaartikkel.

Selle üle, kuhu on jäänud betoonplaatide eest teenitud miljonid, valutavad praegu pead nii Tartu Raadi Lennujaama nõukogu kaks liiget Veljo Ipits ja Mati Meos kui ka Lõuna politseiprefektuuri uurija.

Raadi Lennujaama nõukogu kolmas liige Rain Jeret istub alates läinud kolmapäevast arestikambris. Jeretile ning alkoholiprobleemide tõttu mullu ametist lahkunud juhatajale Andrus Reinsonile on juba esitatud süüdistus ametiseisundi kuritarvitamises.

Postimehe käsutusse jõudnud nimekiri annab ülevaate kõigist betoonplaatide ostjatest 2002. aastal ning neile müüdud plaadikogustest.

Kõned mõnedele heausksetele ostjafirmadele kinnitavad, et väidetavad tehingud Suusteri endise äripartneri Aimar Talvari firmadega on tõepoolest tehtud.

Suusterilt ja Talvarilt on Raadi plaate ostnud kümned firmad. Ilmselt ei oleks politseiuurija Suusteriga iialgi tuttavaks saanud, kui kaks meest ei oleks omavahel tülli läinud ning Suusterit poleks tulusast ärist eemale tõrjutud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing