Ärimehed sõlmisid tuulisel Islandil kasulikke kontakte

Gea Velthut-Sokka 07. mai 2004, 00:00

Meenutati küll heldinult, kuidas Lennart Meri visiidi ajal presidendid kahekesi kalastama läksid ning ka teistel oli võimalus tunnike spinningut loopida või kuulsa islandi hobusega ratsutada, kuid ?teine president, teised huvid,? kommenteeris Mainori omanik Ülo Pärnits. See-eest oli võimalus kohtuda Islandi presidendi, peaministri, Reykjaviki ja Hveragerdi linnapeadega, näha tõelist Islandi lambafarmi ning jalutada termaalveega köetavates hiigelkasvuhoonetes.

Kontaktide loomiseks oli Islandi kaubandusnõukoda korraldanud seminari, kuhu tuli kohale üle 20 kohaliku ärimehe. Küsimusi sadas peale Eesti Kaubandus-Tööstuskoja presidendi Toomas Lumani ja majandusminister Meelis Atoneni ettekandeid nagu oavarrest.

?Tavaliselt hindame seminari õnnestunuks, kui kohal on umbes 20 ärimeest. Islandi-suguse väikeriigi puhul oleksime rahul olnud ka kümne huvilisega. Nii et läks väga hästi,? ütles Luman. Ta ei usu siiski, et visiidi tagajärjel kohe elav koostöö Eesti ja Islandi vahel lahti läheks.

Luman osales visiidil kaubanduskoja presidendina, ühe Eesti suurema ehitusfirma Eesti Ehitus suuromanikuna ei tunne ta Islandi vastu huvi. Ehitus on selleks liialt lokaalne äri.

Teede-ehitusfirma Aspi juht Ain Tromp jäi napisõnaliseks ega soovinud visiidi tulemusi kommenteerida. Kasu oli sõidust küll, märkis ta.

Alexela Terminali juhatuse esimees Juhan Kolk tuli Islandile kontakte uuendama. ?Üks meie klient transpordib läbi meie sadama enamiku Islandi kütusest,? rääkis ta.

Mainorile kuuluv Keava liimpuidutehas toodab juba mõnda aega Islandi ehitusfirmale aknatoorikuid ning Mainori omanik Ülo Pärnits kasutas võimalust äripartneritel külas käia. ?Nad on meie toodete kvaliteediga rahul ja lootust on, et hakkavad rohkemgi tellima,? rääkis ta. Pärnitsa hinnangul võiksid Eesti ettevõtted Islandile palju rohkem puittooteid eksportida. Huvi on ka metallkonstruktsioonide vastu.

Rahul oli ka Ilves Extra omanik Arvo Kivikas. ?Täpsemalt veel rääkida ei tahaks, kuid sain vajalikke kontakte, päris otseseid. Nüüd tuleb kähku tootenäidised saata,? ütles ta. Kivika sõnul on ühele Eesti ärimehele, kes oma toodangut eksportida tahab, presidendi visiitidel osalemine väga kasulik. Näiteks Jaapani visiidi ajal kauples ta tehnika ostuks välja aastapikkuse maksetähtaja.

Juuni esimesel poolel koguneb reisiseltskond presidendi kutsel Kadriorgu, et visiidi tulemustest kokkuvõte teha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing