Täna pööran tähelepanu ühele näitajale, mille abil saab turu edasist suunda
ennustada, teema on üsna keeruline, kuid olen üritanud seda lihtsalt seletada.
Juhin tähelepanu volatiilsusele ja kuidas selle abil ennustada aktsiate
hindu. Arvatavasti on paljudele volatiilsuse mõiste tundmatu, kes pole varemoptsioonidega kokku puutunud. Volatiilsus näitab aktsiate kõikuvust, midakõrgem on volatiilsus, seda rohkem liigub aktsia. Volatiilsus liigitataksekaheks: ajalooline volatiilsus (näitab kuidas aktsiad on kõikunud minevikus)ja kaubeldav volatiilsus (näitab optsioonikauplejate nägemust, kui paljuliigub aktsia tulevikus). Edaspidi räägingi kaubeldavast volatiilsusest.Viimase näitaja põhjal saab hinnata turul valitsevat optimismi võipessimismi. Rusikareegel on, et volatiilsus liigub aktsiahindadegavastassuunas. Kõrge volatiilsus näitab suurt pessimismi ja hirmu (turg onsiis madalal tasemel), madal volatiilsus saabub tavaliselt turu tipus janäitab suurt optimismi. Teise reegli kohaselt tuleb käituda massidelevastupidiselt ehk kui volatiilsus on liiga kõrge või liiga madal, tasubpanuseid teha.
Vaatame hetkeolukorda, Nasdaqi koondindeksi volatiilsust näitab VXN, millega
Artikkel jätkub pärast reklaami
kaubeldakse hetkel 24-25 punkti tasemel. Võrdluseks 52-nädala tipp on 37,66ja põhi 20,08. Sellest võime järeldada, et volatiilsus on hetkel madal, mispeaks viitama pigem aktsiahindade langusele. Teisisõnu investorid onpositiivselt meelestatud ja ei oska karta aktsiahindade langust. Ostukohttekiks aga siis, kui volatiilsus oleks väga kõrge ja investorite pessimismülemäära suur.
USA turud sulgusid eile nulli lähedal, Nasdaq ja S P 500 olid väiksese plussis, Dow Jones langes marginaalselt.
Bank of America andis Dellile senisest kõrgema reitingu, soovitades nüüd aktsiat osta. Ka makroandmed olid positiivsed, teenusteraport (ISM) ületas analüütikute ootusi. Kuid homme avaldatakse tööjõuraport, mis on turu jaoks väga oluline.