Eheda samba saadik esineb Tallinnas

Madli-Liis Parts 07. mai 2004, 00:00

Suvel 80aastaseks saavast Nelson Sargentost võib liialdamata rääkida kui elavast sambalegendist ja Brasiilia ühest armastatumast kultuurisaadikust, kellele tähendab samba kogu elu. Ta on Brasiilia traditsioonilise samba särav võrdkuju ? kitarrist, laulja, helilooja ning ka maalikunstnik, kes propageerib kodumaa unikaalset muusikatraditsiooni kõikjal maailmas. Tegemist on kõige ehedama ja kommertsivaba sambaga, õdusalt sumeda muusikaga, mida kuuleb Euroopas suhteliselt harva.

1924. a sündinud Sargento tõsisem suhe sambaga algas teismeeas, mil ta kolis sünnilinnast Rio de Janeirost Mangueira linna, kus astus Brasiilia vanimasse ja kuulsaimasse sambakooli. 1928. a loodud Mangueiras tudeeris nooruk kitarri. 1960ndail asutas ta oma ansambli A Voz do Morro. Sargento on palju lindistanud, kirjutanud filmimuusikat, reisinud erinevate koosseisudega nii Euroopas kui USAs ja Jaapanis. Temast on vändatud dokumentaalfilme, ta on osalenud nii mängufilmides kui koguni teleseriaalis. Sambaguru sulest on ilmunud luuleraamat ?Maailma vang?. Temast enda elutöö on jäädvustatud kaheköitelisse teosesse.

Nelson Sargento ansambel esitab Tallinnas kaheosalisel kontserdil Sargento enda loomingule lisaks teiste heliloojate sambaklassikat ning Mangueira ajaloolist vana sambat. Ansambli koosseisu kuulub viis kogenud muusikut, kelle aktiivne igapäevatöö on just brasiilia muusikaga seotud. Pillikooslusse kuuluvad mandoliin, kitarr, cavaquinho ehk neljakeelne brasiilia kitarr, saksofon, flööt ja löökpillid.

 • Reedel 7. mail kell 19 Estonia kontserdisaalis, pilet 120?150 krooni

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 09:24
  Otsi:

  Ava täpsem otsing