Ülar Lauk • 6. mai 2004 kell 13:15

Jaapani politsei sai orderid 7 endise Mitsubishi Fuso bossi arreteerimiseks

Jaapani politsei sai orderid seitsme endise Mitsubishi Fuso juhi arestiks, kes koostasid võltsaruandeid autode defektsete detailide kohta.

Väidetavalt sai see ühe naise huku ja tema 2 lapse raske vigastuse põhjuseks ning põhjustas 1992. aastal Jaapanis üle 50 liiklusõnnestuse.

Kahtlustatavate hulgas on ka endine Mitsubishi Fuso juht Takashi Usami, kes varem oli Mitsubishi Motors"i asepresident.

2002. aastal toimus Yokohamas traagiline intsident - ühel Mitsubishi Fuso treileril lendas alt ratas, mis tappis 29aastase naise ja vigastas raskelt tema kahte poega. Siis teatas Mitsubishi Fuso, et intsident juhtus auto ebaõige ekspluateerimise tõttu. Politsei teatel aga teati kompaniis, et rataste kinnitused on defektidega.

Tänavu märtsis tunnistas Mitsubishi Fuso, et veoautode ja autobusside defektid olid 1992. aastal enam kui 50 liiklusõnnetuse põhjuseks ja kutsus Jaapanis tagasi 112 000 masinat.

Varem pidi Mitsubishi 2000. aastal tunnistama, et kompanii varjas klientide kaebusi peaaegu 20 aasta jooksul.Mitsubishi Fuso piirdus juurdluse alguse kommenteerimisel lühiteatega, et nad osutavad uurijatele abi.

2003.aasta jaanuaris müüs Mitsubishi Motors suure osa Mitsubishi Fuso aktsiatest ning praegu kuulub 65% neist DaimlerChryslerile.

<#Newsru.com=http://www.rambler.ru/db/news/msg.html?s=6 mid=4568471>

Hetkel kuum