Börsiülevaade: Hansapank nõrk

07. mai 2004, 14:45

Nädala viimane börsipäev möödus vaikselt ning mõõdukalt langevalt. Hansapank odavnes 2,4 ja Norma 0,3 protsendi võrra.

Hansapanga aktsia sulgus 97,32 kroonil (vana hinna järgi 389,28 kroonil) madala 3,3 mln kroonise käibe juures. Täiendava Hansapanga aktsiaga täna tehinguid ei tehtud.

Hansapanga hinnalangus on mõneti üllatuslik. Tuli ju pank alles teisipäeval välja rekordilise (2,10 krooni aktsia kohta) kvartalikasumiga.
Samas võidakse aktsiate praegust müümist võtta kui suurte dividendide saamist, kuna iga aktsia kohta jääb fondiemissiooni tulemusena kolm täiendavat Hansapanga aktsiat pärast müüki ikka alles.

Samuti võib praegust hinda võrrelda ka aastataguse Hansapanga 270 kroonise turuhinnaga (praeguse hinna järgi 67,5 krooniga) ning tõdeda et aktsia kasvutempo üle nurisemine oleks patt.

Norma aktsia sulgus täna 104,05 kroonil ehk madalaimal tasemel pärast 21. jaanuari.
Võib arvata, et selle nädala töökohtade koondamise uudis pluss möödunud kuu keskel avaldatud nõrgad kvartalitulemused on oma tasapisi hakanud oma tööd tegema.

Eesti Telekomi aktsia sulgus sarnaselt eilsega 119,38 kroonil.
Päeva jooksul kaubeldi aktsiaga ka 119,07 kroonil. Viimane tase tundub päris soodus ostuvõimalus, kui arvestada sellega et TeliaSonera aktsiad 111,30 krooniga kokku ostab ja lisaks veel 8 krooni dividende maksab.
Samas peitub selle taga ka risk.

Kui dividendide ärakukkumise tõenäosus on enam vähem nullilähedane, siis TeliaSonera ülevõtmispakkumine võib märksa suurema võimalusega ära kukkuda, kui piisavalt investoreid pakkumist vastu ei võta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing