Börsiülevaade: Kaubamaja ahvatleb investoreid

07. mai 2004, 10:12

Tallinna Kaubamaja on viimased kuud andnud investoritele pidevalt ülevaadet oma Selveri keti majandustulemustest, mis tõstab kaubanduskontseri usaldusväärsust.

Kui 1997. aastal olid igakuised börsiettevõtete majandustulemuste avaldamised üpris populaarsed, siis börsikrahhi tõttu jäid need soiku. Olukord on hakanud paranema viimasel ajal, kui Baltika ja Tallinna Kaubamaja on hakanud regulaarselt avaldama lühidaid kuukokkuvõtteid.

Tallinna Kaubamaja raporteerimisest võib ka aru saada.
Viimase aasta jooksul on laienenud Selveri keti müügipind, mistõttu ettevõttel pole raske näidata iga kuu ka suuremaid müüginumbreid.
Mujal maailmas näitavad jaemüügiettevõtted lisaks üldisele müügikasvule ka kasvu vähemalt aasta aega tegutsenud poodides, et kasvunumbrid oleks võrreldavad. Selveri kett võiks lisaks praegustele numbritele näidata ka keskmist müüki ruutmeetri kohta, kuigi tervitada tuleb ka praeguseid kuuraporteid.

Võib spekuleerida, et Tallinna Kaubamaja tahab pideva raporteerimisega investoreid meelitada.
Seda võib järeldada ka teisipäevasest börsiteatest, kus Tallinna Kaubamaja teatas, et ettevõtte juhatus teeb aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku anda nõukogule õigus aktsiakapitali suurendamiseks. Raha kaasamise eesmärgiks on Tallinna ja Tartu Kaubamaja laienemise finantseerimine.
Lisaks on spekuleeritud, et kaubanduskontsern võib ETK-lt ära osta ka osa Maksimarketeid.

Ainuüksi Tartu Kaubamaja ehituse kogumaksumuseks on umbes veerand miljardit krooni. Esimese järgu ehitamisleping kogumahuga 27,5 miljonit krooni sõlmiti juba möödunud kuu keskel.
Tundub, et kaubanduskontsern puhta kasumi arvelt suuri projekte enam rahastada ei suuda mistõttu on aktsiakapitali laiendamine igati mõistlik. Lisaks kapitalistruktuuri tugevnemisele võiks see parandada ka aktsia likviidsust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing