Helsingis toimub Eesti kauba laat

07. mai 2004, 10:56

Täna Helsingis algavate Eesti päevade 'Viro Senaatintorilla' raames korraldatakse Eesti kauba laat.

Laadal osaleb kaubanduskoja vahendusel kokku 40 eesti firmat, 15 füüsilisest isikust ettevõtjat ja üks kohalik omavalitsus.

Müügikohad on paigutatud nelja suurde telki. Oodatav külastajate arv kolme päeva jooksul ulatub vahemikku 150 000- 200 000 inimest.

Ettevõtjate huvi kaubalaada vastu oli suur ning osalejate hulgas oli nii suuremaid ettevõtteid nagu Kalev, Sangar jne ja väiksemaid käsitöötootjaid nagu L.A. Responsa OÜ.

Eesti päevad Helsingis algavad väikese piduliku laulupeorongkäiguga, kus osalevad mitmed täiskasvanute- ja lastekoorid ning politseiameti puhkpilliorkester.

Teisel päeval on kultuuriprogrammis kavas tutvustada Eesti popmuusikat. Pühapäeval on võimalik Helsingi tänavatel kuulata Eesti muusikat.

Kolm päeva kestva ürituse eesmärgiks on tutvustada Eestit kui Euroopa Liiduga liitunud maad, samuti pakkuda Soome ja Eesti elanikele ning organisatsioonidele otsekontakte. Lisaks sellele on soomlastel võimalik tutvuda Eesti kultuuriprogrammiga ning Eesti kui turismimaaga.

Kogu ettevõtmise Eesti-poolseks peakorraldajaks ja peamiseks rahastajaks on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, kaubalaada korraldajaks on Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. Kaubalaadal osalejatel tuli tänu riigipoolsele rahalisele toetusele ürituse mastaapsust arvestades tasuda vaid sümboolne osalemistasu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing