PM: Neli kauplust kaheksast müüs alaealisele viina

07. mai 2004, 08:06

Postimehe eksperimendis osalenud 16aastasele noormehele müüs eile pärastlõunal alkoholi neli Tartu poodi, sama palju kauplusi keeldus.

Vägijoogi sai noormees kätte nii suurest Kivilinna kaubanduskeskusest, Feenoksi alkoholikauplusest kui ka kahest väiksemast poest.

Üheski neist ei küsinud müüja poisilt dokumenti, ehkki too paistab oma aastatest pigem noorem kui vanem.

Kivilinna keskuses müüja isegi täpsustas, millist viina ostja soovib. Karlova linnajaos asuvast Siilu väikepoest sai ta aga pudeliga kaasa ka kollase pappnina.

Tunni jooksul ostis noormees kaks liitrit viina. Ta tunnistas, et tulemus pole üllatav: «Teadsin, et kui tahta, siis saab ikka kätte.»

Ka Tartu linnapea Andrus Ansip nentis, et tulemus ei üllata teda raasugi. Ta lubas alaealisele viina müües seadust rikkunud poode karmilt karistada. Linnavalitsusel on õigus patustanutelt alkoholimüügi litsents ära võtta, ent Ansipi hinnangul mõjuksid tõhusamalt trahvid.

Postimees korraldas viina alaealistele kättesaadavust tõestanud eksperimendi ajal, mil Riigikogu vaeb öise alkoholimüügi keelamist kogu riigis. Keelu pooldajad on ühe põhjusena välja toonud just vajaduse piirata vägijookide kättesaadavust noortele. Oponendid rõhutavad aga, et alkoholimüük alaealistele on keelatud praegugi, ent keelust ei peeta kinni.

«Ei tule keskenduda jaburate seaduste väljatöötamisele, vaid olemasolevate täitmisele,» märkis ka Andrus Ansip. Tema arvates peaks ka politsei korraldama järjest rohkem matkimisi, et tabada alaealistele alkoholi müüjaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing