PM: Skype pakub üliodavaid kõnesid välismaale

07. mai 2004, 08:05

Internetitelefoni Skype loojad katsetavad ka tavatelefonidele helistamist ning pakuvad kõnesid kohati kümneid kordi odavamalt kui praegused telefonifirmad.

Eesti puhul pole hinnavõit väga suur, sest kõne lauatelefonile läbi Skype?i maksab katsetajatelt uudisteportaali Minut.ee lekkinud andmete järgi 30 senti ja mobiilile 2.70 minut. Kui aga helistada välismaale, on sääst palju suurem, kirjutab Postimees.

Nii maksab näiteks helistamine Hispaaniasse 20 senti, Jaapanisse 30 senti, Norrasse 20 senti ja Venemaale 60 senti minuti eest.

Sideoperaator Uninet pakub kõnesid Hispaaniasse 2,90, Jaapanisse 13,44 ning Venemaale 2,90 krooni eest.

Üks katsetaja, kes vaikimiskohustuse tõttu ei soovinud oma nime avaldada, rääkis, et Skype?iga telefonile helistamine on väga lihtne. «Sinna, kuhu muidu kasutajanime kirjutad, paned telefoninumbri ja helistadki,» rääkis kasutaja. «Kõne kvaliteet oli nii ja naa, kohati täitsa hea, mõnikord oli aga vastajal kuuldavusega probleeme. Samas ma pole kindel, et see ei tulene näiteks minu kehvast mikrofonist.»

Unineti teleteenuste direktor Ardi Aolaid ütles, et ei mõista, kuidas saab Skype pakkuda näiteks Eesti mobiilikõnesid hinnaga 2.70 minut, kui ametlik sidumishind on 3,30 krooni kandis.

«Tõenäoliselt on siin tegemist mingi kavaldamisega, aga sel juhul see väga kaua ei kesta,» ütles Aolaid. «Kui see ei ole aus äri, siis varem või hiljem läheb see mingil põhjusel kinni.»

Elioni meediasuhete juht Ain Parmas ütles, et firma ei karda Skype?i odavatest kõnedest suurt konkurentsi. «Kindlasti ta mingil määral mõjutab, aga läbi interneti kõnede pakkujaid on enne ka olnud ja Eesti turul pole nad edu saavutanud,» lausus ta.

Praeguseks pole teada, milliseks kujunevad Skype?iga helistamise hinnad siis, kui teenus turule tuleb. Samuti pole teada, kuidas hakkab käima teenuse eest maksmine, kuid tõenäoliselt tuleb endale kõneminuteid interneti teel ette osta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing