Täna alustab digitaalringhääling

07. mai 2004, 16:50

Digitaalringhääling Levira alustab digitaal-televisiooni programmide regulaarset edastamist Tallinna 45. kanalil.

Levira nime all tegutsev Eesti Ringhäälingu Saatekeskuse alustab täna kell 21.00 teleprogrammide digitaalselt edastamist.

Esimese programmina läheb eetrisse Eesti Televisioon aktuaalse kaameraga. Samaaegselt alustab ka venekeelne RTR Planeta. Lähipäevil lisanduvad neile ka TV-1000 ning ViaSat Sport. Edasine sisu ja teenuste lisandumine sõltub juba teenusepakkujate huvist ja valmisolekust ning ka tarbijaturu arengutest.

Testplatvorm on planeeritud edastama kuni viit kvaliteetset TV programmi koos lisateenustega (erinevad subtiitrid, elektrooniline saatekava, täiendavad helikanalid jt.). Lisaks on võimalik põimida kuni 10 raadioprogrammi ja muid täiendavaid teenuseid nagu TV-kaubandus, online-loto, pangateenused, erinevad infoteenused.

Levira on maapealse leviga digitaaltelevisiooni (DTT) käivitamiseks ettevalmistusi teinud juba alates 2003 aasta algusest. 23. detsembril 2003 avas Majandus ja Kommunikatsiooniminister Meelis Atonen pidulikult DTT edastuskeskkonna. Pidulik lindi läbilõikamine kanti üle ka otse-eetris olles esimeseks digitaaltelevisiooni saateks Eestis.

Levirale on antud õigus kasutada kanalit E45 (endine TV1 sagedus) DTT testsaadeteks kuni 1. jaanuarini 2007. Eesti DTT leviala katab territooriumi ligikaudu 70 km raadiuses ümber Tallinna, seega on digitaaltelevisiooni pilt vastuvõetav ka nt. Tapal, Paides, Raplas, Märjamaal.

Digi-TV signaali vastuvõtt eeldab spetsiaalse vastuvõtuseadme - Set Top Box-i olemasolu. Esimesed Eesti keele toetusega vastuvõtuseadmed on juba täna ka müügil suuremates elektroonikakauplustes (Euronics, +/- Elektroonika, VIVA Elektroonika).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing