Hinnahüpet ei tulnud

Enn Tosso 10. mai 2004, 00:00

Samas pole ka tõeks saanud pessimistide kartused kinnisvaraturu hinnamulli lõhkemisest.

Esimene nädal Euroopa Liidus pole kinnisvaraturu tavapärast arengut seega praktiliselt üldse mõjutanud. Ilmselt on esimene nädal põhjapanevata järelduste tegemiseks veel veidi lühike aeg, ent läheneva hinnavapustuse märgid oleks juba tunda.

Tallinna korteriturul, mis on kogu Eesti kinnisvaraturu mootoriks, pole viimasel nädalal massilist objektide müükipanekut toimunud. Kartused, et lühiajalised spekulatiivsed investorid paiskavad kohe peale 1. maid oma investeeringud turule, pole täitunud.

Kõige rohkem kartusi ja spekulatsioone põhjustas viimastel kuudel Mustamäe korterite ebaloomulikult kõrge hind. Viimastel nädalatel kasvas Mustamäe turul võrreldes kogu Tallinna turuga pakkumiste hulk ebaproportsionaalselt kiiresti. See trend tekitas kahtluse, et mull võib siiski lõhkeda ning keskmine hind Mustamäel hakkab kukkuma. Ka seda ei juhunud. Eelmisel nädalal pakkumiste hulk langes ning pakkumiste keskmise hinnaga midagi drastilist ei juhtunud. Viimased nädalad on uute projektide turul kerge hinnatõusu põhjustanud.

Tegemist pole siiski käibemaksu lisandumisest põhjustatud hinnatõusuga. Uute korterite turul ületab nõudmine pakkumist sedavõrd, et hinna kerge tõstmine arendajate poolt oli pigem loomulik ja oodatud samm.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing