Pintsaklipslased inimvõimete piiril

Tõnis Erm 10. mai 2004, 00:00

Tõsine rebimine toimus telekomisektoris, kus turuliidritele Elionile ja EMT-le hakkasid vastu Uninet ja Skype. Finantssektorist tegid kaasa Suprema, Rimess ja Hansapank. Viimase väärtushinnang number üks ? vitaalsus ? peegeldus selgelt panga töötajates. Hansapangast läks metsa 27 elujõust pakatavat seiklejat. Suurtest olid veel kohal Eesti Energia ja Tallink.

EXE esimene etapp peeti maha Lõuna-Kõrvemaa sooja kevadpäikese all. Oma võimeid oli saabunud proovima üle 250 osaleja. Stardijoonelt sukeldus metsa vahele 85 seiklusvõistkonda. Ühe osa moodustasid ambitsioonidega täidetud võistlejad, kes rivi eesotsas puude vahel teistele teed rajama hakkasid. Suurem osa tiimidest oli siiski iseenda ja looduse proovimise peal väljas. Nemad valisid sobiva kiiruse ning asusid reipalt pikale teekonnale.

?EXE lühemal rajal oli esimeseks alaks kanuu. Meie jaoks oli see ilmselt kõige lahedam ja uudsem kogemus, kuna keegi meist ei olnud varem kanuuga sõitnud. Alguses oli ikka hulk pusimist, enne kui enam-vähem minema hakkas. Aga lõpupoole saime juba päris sirgelt seilatud. Kanuuetapi lõpus, vahetusalas oli esimene lisaülesanne ? pusle. Selle ajal oli päris hea kanuukangeid jalgu korraks sirutada,? räägib Rain Viigipuu Tallinki võistkonnast. ?Jooksus midagi hullupööra erilist nagu polnudki. Mets oli muidugi paiguti kohutav, aga see pidi orienteerumises tavaline olema. Viimaseks alaks oli rattasõit, mille kõige meeldejäävamaks kohaks oli metsatee, mis järsku lihtsalt vee alla kadus. Jalgu õnneks märjaks tegema ei pidanud, kuna sellest veekogust sai mööda mahalangenud puid turnides siiski kuivalt üle ronida. Jalgrattaetapi keskel tuli ületada ka takistusriba: selline, mille peal Erna retke sõjaväelasedki higistavad. Selle läbimine nõudis tõelist meeskonnatööd, kuna kõik liikmed olid selleks ajaks väsinud ning sellises olekus ei ole üle palkide ja seinte ronimine just kõige lihtsam ülesanne. Võistluse lõpuks oli võhm igatahes täitsa väljas, aga tunne oli igatahes pingutamist väärt.?

Stardist oli neli tundi möödunud, kui lühemalt rajalt hakkasid võistkonnad tagasi saabuma. Kell tiksus täis kuus tundi, kui esimesena lõpetas pika raja võistkond JouJou, kes vaatamata huumorimaigulisele nimele koondab oma tiimi kolme väga tugevat meest: Heiti Hallikmad, Urmo Allingut ja Andrus Kasekampi.

Kui õhtupäike juba puudelatvu riivas, saabusid metsast viimaks kõige visamad Hansapanga seiklejad, kel raja läbimiseks kulus pea 11 tundi.

Aga sellega ei ole seiklus lõppenud. EXE teine ja kolmas etapp toimuvad juunis ja septembris.

Estonian Extreme Event (EXE) on sündmus, mis viib inimese oma suutlikkuse ääremaile ? proovile pannakse võistleja füüsiline vastupidavus, osavus, mõtteselgus ja kõige enam meelekindlus.

Teisisõnu on EXE seiklusspordivõistlus, kus kontrollpunktidega tähistatud võistlustrass läbitakse joostes, jalgrattaga ja aerutades.

Rada kulgeb valdavalt mööda väikseid metsateid, sekka ületab soo ja raba, põikab tihnikusse või ronib mööda künkaid.

Kanuuetapp seikleb tavaliselt mõnel looduskaunil järvel või lookleb allavoolu ühel Eesti arvukastest väikestest jõgedest.

Seiklusmaastik on suur ja lai ning tavaliselt asub hõreda asustuse ning puutumatu loodusega piirkonnas.

Seiklussport on võistkondlik ala, kus kolmeliikmelised tiimid läbivad rada koos. Teisiti ei saakski, kuna sõprade abi ja toetus 3?4- või 6?9tunnisel loodusseiklusel muudab raskete hetkede ületamise märgatavalt lihtsamaks.

Osalemiseks ei ole palju vaja: piisab vaid jalgrattast ja kiivrist, kuna kanuusõidu varustust pakuvad korraldajad. Siiski ei tee paha, kui võetakse mainitule lisaks kaasa ilmastikukindlad spordiriided, mugavad jooksutossud, kompass, kaardialus jalgrattale ja väike seljakott koos joogipudeli ning energiarikaste suupistetega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing