ETTK: Energiatehnoloogia arendamine tuleb nimetada riiklikuks prioriteediks

Liis Kängsepp 10. mai 2004, 08:57

ETTK eestvedamisel teevad ettevõtjad valitsusele ettepaneku nimetada energiatehnoloogia riiklikult prioriteetseks tehnoloogiaarenduse valdkonnaks.

Täna kirjutavad Eesti Tööandjate Keskliidu (ETTK) eestvedamisel mitmete ettevõtlus- ja ühiskondlike organisatsioonide ning ettevõtete esindajad alla pöördumisele Vabariigi Valitsuse poole ettepanekuga nimetada energiatehnoloogia riiklikult prioriteetseks tehnoloogiaarenduse valdkonnaks. Pöördumise koostajad peavad vajalikuks alustada läbirääkimisi ettevõtjatega koostööplaani koostamiseks olemasoleva teadus- ja ettevõtluspotentsiaali realiseerimiseks.

Energiatehnoloogia valdkond on Eesti ettevõtluskeskkonnas üks suuremaid ja sellega on seotud praktiliselt kõik majandusharud. Valdkonna rahaline käive on mitukümmend miljardit krooni aastas ja tööjõud moodustab üle 10% hõivest. Samas põhjustavad elektrienergia kvaliteedihäired majandusele järjest suuremat kahju ja energiamajandus on üks suurim keskkonnasaastaja.

Eestis nõuab vananenud siseriiklik energiasektor lähiaastatel hiigelinvesteeringuid, samas ei ole piisavalt vajalikku teavet alternatiivsete otsuste langetamiseks ? tänaste teadmistega on võimalik arutleda peamiselt põlevkivienergeetika mastaapide üle.

Allakirjutanud näevad energiatehnoloogia arendamises suurt potentsiaali ja peavad selle kaasajastamise protsessis hädavajalikuks riiklikku sihikindlat tuge. Eeskätt tuleks keskenduda põlevkivitehnoloogiatele, taastuvenergia- ning soojuse ja elektri koostootmise tehnoloogiatele ning nende integreerimisele energiasüsteemi, kütuseelemendi, vesinikuenergeetika ja mikroenergeetikale ning energiasäästlikele tarbimislahendustele, on öeldud pöördumises.

Allakirjutamine toimub kell 13.00 Tööandjate Maja Peetri saalis.

Teemakohaste sõnavõttudega esinevad ning allakirjutamisele järgneval pressikonverentsil osalevad Tööandjate Keskliidu juhatuse liige Tarmo Kriis, Tööandjate Keskliidu volikogu liige ning Tallinna Tehnikaülikooli rektor Andres Keevallik, Teaduste Akadeemia Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi astronoomia ja füüsika osakonna juhataja akadeemik Endel Lippmaa ja Eestimaa Looduse Fondi nõukogu esimees Marek Strandberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing