Euroopa Liit aitab Eestis turismi arendada

11. mai 2004, 11:02

Eestile avanesid turismi arendamiseks Euroopa Liidu struktuurfondid, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen kirjutas 7. mail alla määrusele, mille alusel saab Euroopa Liidu struktuurfondidest hakata taotlema toetusi turismi turunduseks ja turismi tootearenduseks Eestis. Antud määrus hõlmab endas kahe olulise valdkonna - 'Turismi tootearenduse ja turunduse' ning 'Eesti kui reisisihi tuntuse suurendamise' - rahastamise tingimusi.

Toetusi hakkab jagama ning taotlusi vastu võtma Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus <#(EAS)=http://www.eas.ee>. Turundustoetust on võimalik taotleda kuni 1,5 miljoni krooni ulatuses ning taotleda saab toetust määruse jõustumisest alates. Tootearendustoetust saab taotleda kuni 15,6 miljoni krooni ulatuses ning taotluste esitamise aja määrab EAS. Struktuuritoetuste jaotus meetme kohta koos riigipoolse kaasfinantseeringuga 3 aasta peale kokku on umbes 300 000 000 krooni. EAS on ka riigipoolne sihtriigi tuntuse suurendamise elluviija.

'Toetuse eesmärk on aidata kaasa turismi arengule Eestis läbi turismiteenuste ja -toodete valiku mitmekesistamise. Teiseks määruse eesmärgiks on Eesti kui sihtriigi populariseerimine turistide hulgas. Seda saab teha mitmekesistades Eesti turismiteenuseid ja -tooteid ning suurendades teadlikkust Eestist kui suurepärasest turismisihtkohast,' ütles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Maria Värton.

Turundustoetuse raames toetatakse turu-uuringute tegemist, turundus- ja müügiedendusürituste korraldamist ning infokandjate valmistamist, mis aitavad kaasa rahvusvahelistel sihtturgudel turismitoote nõudluse suurendamisele. Tootearendustoetuse raames toetatakse Eesti turismi rahvusvahelist nõudlust omavate turismitoodete arendamisega seonduvaid tegevusi: majutusettevõtete ehitamist, renoveerimist ning hooaega pikendavate turismitoodete loomist, aktiivse puhkuse keskuste ja konverentsiturismi arendamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing