PM: Alkoholiregistri sisu tekitab lahkarvamusi

11. mai 2004, 07:52

Res Publica ettepanekul ei peaks Euroopast tulevaid alkohoolseid jooke Eestis enam eraldi arvele võtma.

Praegu tuleb Eestis tegutsevas alkoholiregistris arvele võtta kõik siin müüdavad vähemalt poolekraadise alkoholisisaldusega joogid. Nii tagatakse kontroll nende kvaliteedi ja nõuetele vastavuse osas. Selle korra muutmist taotletakse aga majanduskomisjonis täna arutlusel oleva alkoholiseaduse ja riigilõivuseaduse muutmise seaduse parandusettepanekutega, kirjutab Postimees.

Respublikaanist Riigikogu liikme Imre Sooääre sõnul ei tekitaks selline muutus siiski erinevate tootjate ebavõrdset kohtlemist. «Meie taotluseks on, et kui jook on mõnes liikmesriigis korra juba registreeritud, siis ei peaks sama protseduuri enam mõnes teises liikmesriigis kordama,» rääkis ta. «Samamoodi ei pea Eesti tööstused siin registreeritud jooki mujal enam arvele võtma.»

Sooääre sõnul on erakonna eesmärgiks kehtestada selline vabastus kogu EList toodavale alkoholile, kui see ei peaks aga komisjonile vastuvõetav olema, siis ollakse valmis kompromissiks, et registreerimisest pääseks vaid veinid. «Registreerimine on kulukas ning kui seda vältida, võidaksid sellest tegelikult tarbijad, kelle jaoks ei maksaks importalkohol enam nii palju,» lisas ta.

Alkoholitootja Remedia kommertsdirektori Sirje Potisepa sõnul on selline muudatus kahe teraga mõõk. «Meiegi toome maale näiteks eksklusiivsemaid napse, mille kogus on võib-olla vaid mõned pudelid,» rääkis ta. «Sellisel juhul oleks registreerimisest pääsemine loomulikult mugav.»

Laiemalt vaadates ei koheldaks Potisepa hinnangul Eesti ja ELi tööstuseid sellisel juhul aga võrdselt, sest ühed peavad tegema kulutused ja täitma protseduurid, mis teistele ei ole kohustuslikud.

Põllumajandusministeeriumi alkoholibüroo juhataja Katrin Karolini sõnul säilitaks alkoholiregistri olemasolu aga ülevaate Eestis müüdava alkoholi valikust ja kvaliteedist. «Eelnõuga on sealseid tingimusi leevendatud, kuid selle kadumine või valikuline registreerimine ei ole kõige parem lahendus,» lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing