PRIA-le esitati 462 põllumajandustootmise investeeringutoetuse taotlust

11. mai 2004, 12:39

Kahe nädala jooksul esitasid põllumehed põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametile (PRIA) 462 taotlust, teatas amet.

Kokku esitasid põllumehed avaldusi 374 miljoni krooni ELi struktuurifondidest jagatava põllumajandustootmise investeeringutoetuse saamiseks. Toetuse abil soovitakse investeerida põllumajandusse 792 mln krooni.

Taotluste vastuvõtu esimene periood kestis 26. aprillist 10. maini. PRIA-le laekunud taotlusest kolmandik ehk 144 esitati viimasel päeval. Peamiselt küsiti toetust põllutehnika soetamiseks, aga ka loomalautade rekonstrueerimiseks ja puuviljaistandike rajamiseks. Investeeringuteks põllumajandustootmisse on kolme aasta jooksul võimalik jagada 503 miljonit krooni toetust.

PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõivu sõnul on PRIA-l taotluste läbivaatamiseks aega kuni 50 tööpäeva, kuid esimesed taotlused saavad läbi vaadatud juba järgmiseks nädalaks. 'Taotlusi on esitatud prognoositust tunduvalt suuremale summale. Teeme kahe nädala jooksul laekunud taotluste kohta analüüsi, kust selgub, millisteks tegevusteks ja kui suure summa ulatuses on toetust küsitud,' ütles Katrin Noorkõiv. Esialgu on planeeritud võtta põllumajandustootmise investeeringutoetuse taotlusi vastu ka teisel perioodil, mis algab 12. juulil ja kestab 8. oktoobrini.

Aprilli lõpust kuni 8. oktoobrini kestab vesiviljeluse investeeringutoetuse taotluste vastuvõtt, mille saamiseks on PRIA-le praeguseks esitanud taotluse 3 vähikasvatajat. Kala ning vesiviljelussaaduste töötlemise toetust saavad kalatööstused taotleda kuni 30. juunini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing