Pooljuhid tõstsid Euroopa börse

Raivo Sormunen 12. mai 2004, 00:00

Euroopa börse vedas eile üles pooljuhtide sektor, mis ootab tulevikus kiire müügikasvu jätkumist. Tugev oli ka kaevandussektor, mis mängis Hiina-poolse nõudluse jätkumise peale.

Euroopa kaks suurimat sektori esindajat ASML Holding ja Infineon Technologies olid kella poole viieks pärastlõunal tõusnud vastavalt 3,9% ja 2,6% ning saavutanud 13,07- ja 10,75eurose hinnataseme.

Sel nädalal kohtuvad analüütikute ja investoritega USA kaks suurimat pooljuhtide tootjat Intel ja Texas Instruments. Mõlemad on avalikkusele teatanud, et nende laovarud on kõrgeimal tasemel pärast 2001. aastat, kuna loodetakse, et tarbijate kulutused elektroonika ostmiseks kasvavad. Semiconductor Industry Associationi andmeil kasvas märtsis pooljuhtide müük aastatagusega võrreldes maailmas 32%.

Eile kosusid märgatavalt ka kaevandussektori aktsiaid, kuna loodetakse et Hiina turu nõudlus metallide vastu püsiv tugev.

Oriental Daily andmeil katkestas Hiina keskpank esmaspäeval aktsiaturu languse tõttu koosoleku, kus pidi arutatama intresside tõstmist. Intresside tõstmisega tahetakse jahutada maailma suurima rahaarvuga riigi galopeerivat majanduskasvu.

Hiina tarvitab ära neljandiku maailma rauamaagist ja kuuendiku vasest ning alumiiniumist. Kaevandusfirmade BHP Billiton ja Anglo American aktsiaid olid eile pärastlõunaks tõusnud vastavalt 1,7% ja 2,3%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:26
    Otsi:

    Ava täpsem otsing