PM: Leppe sihtasutus keeldub suhtekorraldajatele maksmast

12. mai 2004, 08:18

Ühiskondliku Leppe Sihtasutus lükkab tagasi suhtekorraldusfirma Hill Knowlton üle poole miljoni kroonise nõude, kinnitades, et firma tegutses hea tahte korras.

«Meil ei ole Hill Knowltoniga mingit lepingut,» väitis Ühiskondliku Leppe Sihtasutuse tegevdirektor Agu Laius. Ta tunnistas Postimehele, et on saanud suhtekorraldusfirma 700 000 krooni suuruse nõudekirja, ega välistanud kohtutee võimalust.

Mullu aprillis tutvustas Hill Knowltoni tollane juht Peep Mühls Ühiskondliku Leppe Sihtasutuse nõukogule kommunikatsiooniprogrammi, nõukogu kinnitas selle küll raamdokumendina, kuid lepingu sõlmimist otsus ei maini.

Laiuse sõnul oli Ühiskondliku Leppe Sihtasutusel möödunud aasta alguses tõesti plaan suhtekorraldusfirma palgata. «Mais sai selgeks, et meie tulude pool ei tule täis ja plaanid jäid pooleli,» lisas ta, mööndes, et Hill Knowlton on sihtasutusega koostööd teinud.

«Aga tegutseti hea tahte korras,» tõlgendas Laius, eitades ka suulist lepingut. «Kui see olnuks, pidanuks meile hakkama ka arved kohe jooksma.»

Mühlsi juhtimisel korraldas Hill Knowlton möödunud aasta vältel nii Ühiskondliku Leppe Sihtasutuse kui ka sügisel sõlmitud ühiskondliku leppe tutvustamist, aidates korraldada avalikke üritusi ja suhtlemist ajakirjandusega.

Sihtasutusega seotud allikad on oletanud, et Mühls võis tegutseda lootuses, nagu tasuks suhtekorraldusfirma kulud sihtasutuse suurrahastaja ja selle nõukogu esimees, ettevõtja Aadu Luukas.

Firmast kolm kuud tagasi lahkunud Mühls hoidub nüüd nn võlalugu selgitamast. «Ei pea korrektseks kommenteerida suhteid klientidega, ka mitte tagantjärele,» lausus ta. «Mulle on aga mõistetamatu, milles küsimus praegu seisneb.»

Hill Knowltoni uus tegevjuht Daniel Vaarik ütles vaid kuus sõna: «Me ei kommenteeri oma suhteid klientidega.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing