ERA Panga pankrotiprotsessil sel nädalal joon all

Väinu Rozental 13. mai 2004, 00:00

Tema sõnul algasid makseraskused juba 1992. aastal, kui aktsiakapitali sissemaksuna näidati kümneid kordi ülehinnatud kinnistuid.

Olulise põhjusena nimetas Tross laenude andmist pangaga seotud isikutele ja nende äriühingutele. ?Nad said pangast laenu, millal tahtsid ja laenuintressid olid teistega võrreldes tunduvalt madalamad,? kommenteeris Tross. ?Markantseim näide pärineb 1998. aasta augustist, kui üldkoosolek Andres Bergmanni ainuisikus otsustas, et kuus laenusaajat ei peagi laenu tagasi maksma.?

Kolmanda põhjusena tõi Tross välja raamatupidamise ebaobjektiivsuse. ?Raamatupidamisprogramm oli koostatud selliselt, et sinna said juhatuse liikmed omatahtsi kandeid teha,? lisas Tross.

Viimase põhjusena nimetas Tross EVEA Panga aktsiatehingut. ?ERA Panga juhtkond tahtis üle võtta endast suurema panga,? seletas Tross. ?Nende ebaobjektiivne raamatupidamine pettis neid endid, sest ülevõtmiseks vajalikke rahalisi vahendeid polnud ja EVEA Panga aktsiate eest maksti klientide arveldusteks ette nähtud vahenditega.?

EVEA Panga pankrotihalduri Villu Tragoni kinnitusel esitavad nemad lõpparuande lähemate nädalate jooksul.

Maapanga pankrotihalduri Helmut Pikmetsa sõnul on aktiivne menetlus lõppenud, kuid kuna kahe nõude üle käib veel kohtuvaidlus, siis enne lõpparuannet esitada ei saa.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing