Esimene ettevõte proovib topelttollivaba toidueksporti

13. mai 2004, 00:00

Swestal Profile taotles põllumajanduse registrite- ja informatsiooniametilt (PRIA) litsentsi 20 tonni juustu müümiseks Venemaale. Swestal Profile on 20?30 miljoni kroonise aastakäibega hulgifirma, kes on varemgi Venemaaga äri ajanud, eksportides sinna võid.

?See on tulevane megabisnis, praegu me saadame Venemaale esimese proovipartii,? ütles Swestal Profile?i juht Vello Roovik. ?Seni takistasid meid suurt äri ajamast topelttollid ning asjaolu, et Eesti kaup on Venemaa jaoks liiga kallis.?

Rooviku sõnul muutub Eesti kaup Venemaal konkurentsivõimeliseks mitte ainult topelttollide puudumise, vaid ka makstavate eksporditoetuste tõttu. ?Keeruline aga on Venemaale müümise protsess küll,? ütles Roovik.

Esmalt peab ekspordihuviline ettevõtja võtma ennast arvele PRIA toetuste registris ning taotlema PRIA-lt litsentsi. Samal ajal tuleb tasuda ka tagatissumma või esitada pangagarantii nõutavalt summale.

Litsentsi esitab ettevõtja koos ekspordideklaratsiooni ja kontrolldokumendiga T5 tollile, kes täidab dokumendid ja tagastab litsentsi omanikule. Kasutatud litsents tagastatakse PRIA-le, kes kontrollib, kas kaup on EList lahkunud.

Välisministeeriumi teatel pole alates mai algusest, kui Venemaaga kauplemisel kadusid topelttollid, tulnud ettevõtjatelt just palju kaebusi. ?Mitu kaebust on olnud anonüümsed ja laekunud telefonikõnede näol, kokku on neid olnud umbes 5?6,? teatas välisministeeriumi pressitalitus. ?Kaevati selle üle, et info topelttollide kaotamisest pole Moskvast regioonidesse jõudnud.?

Välisministeeriumile teadaolevalt on Venemaa tollikomitee väljastanud käsu kõikidele tolliadministratsiooni üksustele, mille kohaselt on need alates 1. maist kohustatud rakendama Venemaale sisseveetud Eesti toodetele enamsoodustusre?iimi. ?Kui mai esimesel nädalal maksustati siiski Venemaale eksporditud Eesti kaupu topelttollidega, peaksid ettevõtjad esitama Vene tollile avalduse kompensatsiooni saamiseks,? teatas välisministeerium.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing