Valitsus arutab täna maksusoodustusi

Heidit Kaio 13. mai 2004, 00:00

Valitsuse kabinetiistungil tuleb täna lauale dokument, mis käsitleb riigi eelarveraha aastatel 2005?2007.

Rahandusminister Taavi Veskimägi ütles eile õhtul, et eelarvestrateegiat arutab valitsus homme (täna ? toim.) esimest korda ja alles sõnastatakse positsioon edaspidisteks läbirääkimisteks. ?Lõplikest otsustest on vara rääkida,? ütles Veskimägi.

Poliitilistest nõudmistest on rahaliselt kulukaim Reformierakonna lubadus alandada tulumaksu 26 protsendilt 20 protsendile. ?Anname endale aru, et see lubadus piirab riigieelarve võimalusi ja kõiki maailma asju ei saa ära teha,? ütles Peep Aru, Reformierakonna fraktsiooni esimees Riigikogus.

Lisaks tulumaksureformile puudutavad üksikisikut Res Publica ettepanek vabastada tulumaksust 3000 krooni eest terviseedenduseks tehtud kulutusi, tulumaksuvaba miinimumi tõstmine ja tulumaksuvabastus maksuvaba miinimumi ulatuses alates pere teisest lapsest.

Rahvaliidu mahukaimad nõuded on seotud kohalike omavalitsustega. Kütuse aktsiisist peaks 2005. aastal laekuma 10 protsenti kohalikule omavalitsusele ja igal tuleval aastal kümme protsenti rohkem, nii et 2007. aastal saavad kohalikud omavalitsused 30 protsenti kütuseaktsiisist.

Rahvaliidu soov on suurendada kohalike omavalitsuste tulubaasi, nii et üksikisiku brutotulust eraldaks riik 11,8 protsenti kohalikule omavalitsusele ja riigieelarves suureneks omavalitsuste tasandusfond taas 1,2 miljardi kroonini.

Rahvaliidu ministri Jaan Õunapuu ettepanekul läks valitsuses läbi kohalike omavalitsuste liitmise kava, mille toetusfond tulevatel aastatel peaks Rahvaliidu nägemusel olema miljard krooni.

Res Publical on esimesel kohal nõudmine suurendada haridus- ja teadusraha.

Osaliselt toetavad Res Publica vaateid ka Rahvaliidu nõudmised. ?Res Publica välja käidud radikaalset haridusreformi me ei toeta, kuid haridusele raha eraldamise suurendamist toetame,? ütles Jaanus Männik, Riigikogu Rahvaliidu fraktsiooni esimees.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing