RMK: me ei kavatse eraettevõtjatega turismialal konkureerida

13. mai 2004, 14:28

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) hajutab maaturismiettevõtjate kartused, nagu kavatseks RMK tasuliste turismiteenuste turule siseneda.

'RMK ei konkureeri praegu ega kavatse ka tulevikus eraettevõtjatega turismialal konkureerida, pigem vastupidi - RMK poolt riigimetsa rajatud infrastruktuur võimaldab eraettevõtjatel oma teenuseid müüa mitmekesisemalt,' kinnitas RMK peadirektor Ülo Viilup. 'Meie eesmärk on eelkõige arendada ja propageerida loodussõbralikku metsapuhkust, mitte turismiäri ajada.'

Lähtuvalt metsanduse arengukavast aastani 2010 on RMK eesmärk metsakasutust mitmekesistada ehk kindlustada elanikkonnale metsa ja metsaliike kahjustamata võimalikult mitmekesised metsa kasutamise võimalused.

'Seega on RMK ülesandeks luua mitmekülgseid metsapuhkuse võimalusi - selle ülesande täitmiseks arendab RMK 10 puhkeala üle Eesti, mille hulgas on lisaks puhkekohtadele, matkaradadele, laagriplatsidele, matkaonnidele, vaatetornidele ka 13 puhke- ja jahimaja ning Sagadi mõisa hotell,' ütles Viilup. 'Need 258 voodikohta moodustavad 1,2% Eestimaa voodikohtade arvust.' Viilupi sõnul pärineb see protsent statistikaameti 2002. aasta andmetel ning ilmselt on see tänaseks juba alla 1% langenud.

'RMK seisukoht on, et sarnaselt muu looduses liikuja suunamiseks ja teavitamiseks rajatud infrastruktuuriga on puhke- ja jahimajade ülesandeks toetada ja mitmekesistada loodussõbralikku metsapuhkust,' ütles Viilup lõpetuseks. 'RMK puhke- ja jahimajade majandamiseks on RMK sõlminud lepingud kohalike ettevõtjatega ning puhke- ja jahimajade liin on isemajandav.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing