13. mai 2004 kell 12:57

Börsiülevaade: Baltikal mõttepaus

Täna aprillikuu majandustulemused ja tippjuhtide otsuse 88 tuhande aktsia juurdesoetamisest teatanud Baltika aktsia suurt üles ei liikunud.

Tõsi 22,22 krooniga, nagu nädala alguses, aktsiaid keegi täna enam müüa ei pakkunud. Väärtpaber lõpetas päeva täpselt 23 kroonil ehk 1,4% eilsest tasemest kõrgemal.

Parim ostunoteering jäi päeva lõpus 21,91 krooni ja müüginoteering 23,16 krooni juurde.

Aasta algusest sarnaselt A-Selveriga (kuulub Tallinna Kaubamajale) oma igakuistest majandustulemustest raporteerinud Baltika teatas aprillikuu ligi 22%ni küündinud müügikasvust. Ehkki viiendikuni ulatus müügikasv ka veebruaris võib Baltika praegust käibekiirust nimetada viimase kahe aasta kiiremaks.

Aasta esimese nelja kuuga on rõivatootja müük kasvanud võrreldavatel pindadel 18%.

Müügikasvu taga tundub olevat vanade kaubamärkide (CHR/Evermen ja Baltman) tugev esiletoomine. Kui möödunud aastal püüti veel rõhuda Montoni tooteid, mis moodustasid grupi aastast jaemüügist 73%, siis käimasoleva aasta nelja kuuga on Montoni müügi osakaal langenud 63,7% ning aprillis koguni vaid 55%ni Baltika jaemüügi mahust.

Ka kasumit on Baltika teeninud viimased kolm kuud järjest (viimasel kuul 0,53 krooni aktsia kohta).

Positiivseks tuleb pidada ka tänast uudist, et Baltika tippjuhtkond vahetab 88 tuhat Baltika võlakirja aktsiate vastu. Uute aktsiate hinnaks on 25 krooni ehk mõnevõrra kõrgem Baltika praegusest turuhinnast. Kokku panustatakse ettevõttesse niimoodi üle paari miljoni krooni.

Möödunud aasta neljanda kvartali erakorralise kahjumi tulemusena 4. märtsiks 18,15 kroonini langenud Baltika aktsia on viimased paar kuud näidanud kergelt tõusvat trendi aga mitte nii tugevat, et võiks tunnistada väärtpaberi nõrkuse täielikku lõppu. Kindlamast tõusutrendist võiks rääkida siis kui aktsia läbib 25 krooni (1,6 euro) taseme.

Neljandat päeva tiksus allapoole Eesti Telekomi aktsia. Täna sulgus väärtpaber 117,98 kroonil ehk 0,3% miinuses. Väärtpaberi selline liikumine paneb üha enam spekuleerima, et TeliaSonera pakkumine võib ebaõnnestuda ja aktsia mõneks ajaks kõigi tuulte kätte börsile kõikuma jääda.

Hetkel kuum